Reklama

Dzisiaj podpisanie umowy na obsługę nowych linii na lotnisko w Pyrzowicach

Redakcja
Dzisiaj KZK GOP podpisze umowę z konsorcjum, które będzie obsługiwało linię na lotnisko. W przetargu wzięły udział PKM-y, ale to oferta prywatnych przewoźników okazała się lepsza. Nowe autobusy na lotnisko mają wozić pasażerów od listopada.

KZK GOP rozstrzygnął przetarg na obsługę nowych linii autobusowych na lotnisko w Pyrzowicach. Do tej pory na trasie Katowice-Pyrzowice jeździł katowicki PKM. Wkrótce do Pyrzowic pojadą nowe autobusy. Przez Katowice będą przejeżdżały trzy z czterech nowych linii. Poniżej pełne trasy wszystkich linii oznaczonych symbolami: AP1, AP2, AP3 i AP4.

1. Gliwice Plac Piastów – Zabrze Multikino – Bytom Karb – Piekary Śląskie Szarlej Kaufland – Pyrzowice Port Lotniczy.

2. Katowice Dworzec – Katowice Sokolska – Katowice Strefa Kultury – Sosnowiec Dworzec PKP – Będzin Stadion – Pyrzowice Port Lotniczy.

3. Katowice Dworzec – Pyrzowice Port Lotniczy.

4. Tychy Dworzec PKP – Katowice Giszowiec Osiedle – Katowice Dworzec.

Łącznie w przetargu wzięło udział 5 podmiotów, w tym PKM Katowice i PKM Sosnowiec. Jednak oferta konsorcjum stworzonego przez prywatnych przewoźników okazała się najlepsza. Wszystkie cztery linie będą obsługiwane przez czterech przewoźników: P.P.U.H. ”Kłosok” Andrzej Kłosok, Krzysztof Pawelec Usługi Transportowe, A21 Sp. z o.o. i PKS Południe Sp. z o.o. Wszystkie połączenia będą obsługiwane autobusami wyprodukowanymi w tym roku. Umowa z konsorcjum, na okres 38 miesięcy, ma zostać podpisana dzisiaj. Rocznie obsługa linii lotnisko ma kosztować ok. 10 mln zł.

Przypomnijmy, że pasażerowie linii lotnisko za bilet 24-godzinny zapłacą 14 złotych. Będzie on uprawniał do przejazdu liniami ekspresowymi na lotnisko oraz autobusami, tramwajami i trolejbusami na terenie całej metropolii i będzie ważny dobę od momentu skasowania. Bilet ulgowy będzie kosztował 7 złotych. Nowe oferta i połączenia mają zostać uruchomione od 1 listopada.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*