Reklama

Dzisiaj łatwo dostać mandat. Trwa akcja katowickiej policji

Ł. K.
Dwa niegroźne potrącenia pieszych wydarzyły się w poniedziałek przed południem w Katowicach. Dziś policja szczególnie zwraca uwagę na pieszych. Trzeba uważać, bo można dostać mandat.

Policjanci mają dziś na oku m.in. ul. Warszawską. Przekonał się o tym pan Paweł, który przechodził przez ulicę i tory tramwajowe w niedozwolonym miejscu. – Dostałem 50 zł mandatu i usłyszałem, że dzisiaj policjanci mają specjalną akcję – mówi pan Paweł.

Rzeczywiście, poniedziałek to kolejny dzień, w którym odbywają się cykliczne kontrole pod nazwą „NURD” (niechronieni uczestnicy ruchu drogowego). – Przynajmniej raz w miesiącu funkcjonariusze mają za zadanie szczególnie zwracać uwagę na zachowanie pieszych i kierowców. Dzięki temu chcemy podnieść bezpieczeństwo najbardziej zagrożonych na drodze – mówi aspirant Sebastian Imiołczyk z KMP w Katowicach.

Z bezpieczeństwem pieszych, akurat dzisiaj, nie jest najlepiej. Najpierw o godz. 6.30 samochód potrącił pieszego na ul. Dworcowej, a później po 10 podobny przypadek wydarzył się w pobliżu sklepu Auchan przy DTŚ. Na szczęście, potrącenia okazały się niegroźne.

Podobne działania policji odbyły się w ubiegłym tygodniu. Akcja „Kontrola drogowa – pieszy” została przeprowadzona w czwartek, a jej wyniki były dla policji zaskakujące. Ukaranych zostało więcej kierowców niż pieszych. Głównymi wykroczeniami były nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.
Akcja, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drogach, potrwa do końca dnia.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*