Reklama

Dzisiaj i jutro nie będą działały światła na ruchliwym skrzyżowaniu

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Wyłączenie świateł na ruchliwym skrzyżowaniu w rejonie centrum Katowic. Kierowcy muszą tu bardzo uważać.

Będą utrudnienia na ruchliwym skrzyżowaniu w Katowicach. Powodem są zaplanowane prace związane z wdrażaniem nowego systemu zarządzania transportem. W weekend wykonawca przystępuje do przebudowy na kolejnej sygnalizacji świetlnej. Tym razem wyłączona zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Chorzowska – Stęślickiego – Grundmanna.

Na tym skrzyżowaniu wielokrotnie dochodziło do groźnych wypadków i kolizji drogowych. Dlatego przez najbliższe dwa dni kierowcy muszą być bardzo ostrożni podczas przejazdu w tym miejscu. Prace zaplanowano od 4 marca, od godz. 6.00. Nie wiadomo, ile dokładnie potrwają, ale mają się zakończyć w niedzielę, 5 marca.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2022 roku Katowice zaprezentowały Inteligentny System Zarządzania Transportem. To rozwiązanie ma usprawnić ruch w mieście, między innymi poprzez sterowanie sygnalizacją świetlną. Żeby było to możliwe, wykonawca – firma Sprint – musi przystosować istniejącą sygnalizację do nowego systemu. To wymaga demontażu obecnych semaforów na sygnalizacjach i wymiany na nowe. 102 sterowniki sygnalizacji świetlnej zostaną zmodernizowane oraz doposażone w niezbędne urządzenia. Łącznie pracami objętych będzie 112 skrzyżowań. Więcej o ITS pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*