Reklama

Dziś w nocy zmiana czasu

Redakcja
W nocy z soboty na niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. O godz. 2 wskazówki zegarów trzeba będzie przestawić na 3. Oczywiście, zdecydowana większość urządzeń przestawi się automatycznie.

W nocy z 28 na 29 marca nastąpi zmiana czasu zimowego na letni, co oznacza m.in. że słońce będzie zachodzić o późniejszej godzinie, a tym samym dzień będzie dłuższy.

Zmiana czasu to zwykle problem dla pasażerów kolei. Jednak tym razem, z powodu epidemii koronawirusa, o godz. 2 w nocy w trasie będą tylko trzy składy. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, podróż rozpocznie się według czasu zimowego, a zakończy już według czasu letniego. Pociągi dotrą do stacji docelowych zgodnie z rozkładem – czas przejazdu się nie zmieni.

Podczas zmiany na trasie kursować będą dwa pociągi PKP Intercity:„Karkonosze” relacji Warszawa Wschodnia (odj. 23:24) – Wrocław Główny (przyj. 5:23) i Wrocław Główny (odj. 23:36) – Warszawa Wschodnia (przyj. 6:26).
Na torach w momencie przestawiania zegarów znajdzie się też jeden pociąg Kolei Mazowieckich relacji Ostrołęka – Tłuszcz.

Czas letni będzie obowiązywać do ostatniej niedzieli października.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*