Reklama

Dziś w Katowicach pogrzeb e-papierosa

G. Ż.
Będzie trumna i kondukt żałobny. W piątek wieczorem na ul. Mariackiej symbolicznie zostanie pożegnany e-papieros. Organizatorzy happeningu chcą zwrócić uwagę na plany rządu odnośnie podniesienia akcyzy na wkłady do e-papierosów. Ma to spowodować znaczący wzrost cen.

Umiera młodo, bo w wieku zaledwie 11 lat.  W tym czasie pomógł nam w walce ze zgubnym nałogiem, ale teraz sam padł ofiarą akcyzy – piszą organizatorzy akcji. – W projekcie ustawy Ministerstwa Finansów, przewidziano wysokość akcyzy w cenie 50 gr za 1 ml liquidu, od nowego roku. Jak łatwo wyliczyć, oznacza to wzrost ceny pojemnika o pojemności 10 ml O CAŁE 5 ZŁ, czyli nawet dwukrotny! I ogromny wzrost cen hurtowych!”

Dalej przekonują, że wzrost akcyzy na wkład do e-papierosów spowoduje powrót palaczy do tradycyjnych papierosów. A co za tym idzie, wzrost zachorowalności na raka. Ponadto, problemy z utrzymaniem miejsc pracy mogą mieć producenci i dystrybutorzy e-papierosów.

Jak przekonują organizatorzy konduktu żałobnego w Polsce elektronicznych papierosów używa obecnie 1,5-1,7 mln osób. 97% z nich to byli lub czynni palacze.  – Chcemy zwrócić uwagę na plany ministerstwa finansów, które mogą spowodować negatywne skutki. Wpływy z akcyzy będą niewielkie, a szkody społeczne duże – mówi Marek Kopczacki, jeden z organizatorów akcji.

Początek przemarszu ul. Mariacką dziś o 20 przy skrzyżowaniu z ul. Mielęckiego.


Tagi:

Komentarze

  1. KOSZUTKA.EU 22 października, 2017 at 8:15 pm - Reply

    Tej kobiety z fotki jeszcze bym nie ładował do dołka.

Dodaj komentarz

*
*