Reklama

Dziś Orszak Trzech Króli. Będą utrudnienia i zmiany w kursowaniu autobusów

Ł. K.
Za kilka godzin rozpocznie się Orszak Trzech Króli w Katowicach. Przemarsz ulicami w ścisłym centrum miasta spowoduje utrudnienia nie tylko dla kierowców, ale również komunikacji miejskiej. Nie potrwają one jednak długo.

W Orszaku Trzech Króli w Katowicach może wziąć dzisiaj udział 10 tys. osób. O trasie, którą pokonają uczestnicy wydarzenia, pisaliśmy TUTAJ. W trakcie przemarszu drogi nie będą zamykane, ale poruszanie się po nich będzie utrudnione. Część przystanków nie będzie obsługiwana. Linie autobusowe nr 30 i 673, jadące w kierunku Giszowca i Murcek, nie zatrzymają się na przystankach Katowice Aleja Korfantego oraz Katowice Strefa Kultury NOSPR. Po przejechaniu ul. Sokolskiej będą korzystały z tunelu. Na rozkładową trasę wrócą na przystanku Katowice Strefa Kultury.

Podobnie będzie z autobusami jadącymi w stronę Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, czyli liniami o numerach: 40, 801, 805, 807, 808, 814, 815 i 835. Dodatkowo linia nr 40 nie będzie zatrzymywała się na przystanku Katowice Strefa Kultury NOSPR.

Autobusy, które kursują al. Roździeńskiego z przystankiem końcowym Katowice Aleja Korfantego, również pojadą inną trasą. Z powodu zamknięcia dla ruchu kołowego wschodniej jezdni al. Korfantego, ich przystankiem początkowym i końcowym będzie tymczasowo Katowice Szkolna. Po postoju na przystanku Katowice Strefa Kultury, będą korzystały z objazdu ulicami: Dudy-Gracza i Warszawską. W przeciwnym kierunku, na swoją normalną trasę, wrócą na przystanku Katowice Strefa Kultury NOSPR. Dojadą do niego ulicami: Warszawską, Szkolną, Moniuszki, Uniwersytecką (obsługa przystanku Katowice Altus). Niewielkie opóźnienia bez konieczności wprowadzania zmian mogą wystąpić w kursowaniu linii o numerach: 12, 51, 110, 154, 600, 672, 674, 910 i 930. Identycznie będzie z tramwajami. Te również mogą się trochę spóźniać. Dotyczy to linii o numerach: 1, 6, 7, 11, 13, 14, 15, 16, 19, 20 i 23.

Utrudnienia mają pojawić się w godzinach 14-15.30. Później wszystkie linie mają już kursować według normalnych rozkładów.

Dodatkowo KZK GOP wprowadza, z okazji Orszaku Trzech Króli, specjalne połączenie miedzy przystankami: Katowice Strefa Kultury MCKKatowice Wita Stwosza Archikatedra. Linia nr S1 będzie woziła pasażerów w godzinach 12-13.30 oraz 14.15 – 16.40 z częstotliwością co 15 minut.

Dokładna trasa dodatkowej linii i pełny komunikat dotyczący utrudnień jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*