Reklama

Dziś metropolia zajmie się wspólnym biletem dla komunikacji miejskiej w aglomeracji

G. Ż.
Dziś trzecia sesja zgromadzenia Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Głównym punktem obrad będzie powołanie Zarządu Transportu Metropolitalnego, który ma się zająć organizacją komunikacji miejskiej w aglomeracji. Podczas sesji zarząd GZM przedstawi też propozycję cen biletów, które mają obowiązywać od nowego roku w komunikacji miejskiej.

Podczas dzisiejszej sesji, która odbędzie się w sali A Muzeum Śląskiego  (poziom -3) przy ul. Dobrowolskiego 1 zostanie podjęta uchwała o powołaniu Zarządu Transportu Metropolitalnego, który będzie jednostką GZM. Ma on przejąć zadania realizowane obecnie przez KZK GOP. Przy okazji, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie zajmą się  propozycją nowej taryfy biletowej. Ta zakłada, że od stycznia na terenie aglomeracji będzie obowiązywał jeden bilet na autobusy i tramwaje (obecnie swoje mają KZK GOP, MZK Tychy i MZKP Tarnowskie Góry).

Na sesji padnie też propozycja zwolnienia z opłat za przejazd dzieci i młodzieży szkolnej do lat 16. Więcej o tym pomyśle pisaliśmy TUTAJ.

Zgromadzenie GZM jest otwarte dla wszystkich chętnych.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*