Reklama

Dziś historyczny mecz Podlesianki, choć bez udziału publiczności

G. Ż.
To będzie najbardziej prestiżowy w ostatnich latach mecz Podlesianki Katowice. O godz. 17 na boisku przy ul. Sołtysiej drużyna z Podlesia zagra w Pucharze Polski z Ruchem Chorzów. Niestety, mecz odbędzie się bez udziału kibiców.

Podlesianka gra w lidze okręgowej. W minionym sezonie do ostatniej kolejki walczyła o awans z AKS Mikołów. Ostatecznie to rywale wygrali okręgówkę i grają w IV lidze (piąta klasa rozgrywkowa). Obecny sezon będzie dla Podlesianki trudniejszy. Po reformie rozgrywek, katowicki klub ma kilku zupełnie dla siebie nowych rywali. Po sześciu kolejkach Podlesianka ma 13 punktów (4 zwycięstwa, remis i porażka). Prowadzi Szczakowianka Jaworzno, która ma komplet punktów. Wprawdzie to liga i ponowna walka o awans jest dla Podlesianki najważniejsza, ale trudno przejść obojętnie obok meczu z Ruchem Chorzów. – To na pewno najbardziej prestiżowy dla nas mecz w ostatnich latach. Nie mieliśmy okazji mierzyć się z takim rywalem. Oczywiście Ruch ma duże problemy, ale to taka marka, że nikogo nie trzeba specjalnie mobilizować – mówi Dawid Brehmer, koordynator klubu.

Już kiedy Podlesianka wylosowała Ruch było jasne, że będą problemy z „normalnym” rozegraniem tego meczu. Kilkanaście dni później wszystko było już jasne. Na grę z udziałem publiczności nie zgodziła się policja. Wszystko dlatego, że stadion przy ul. Sołtysiej nie spełnia praktycznie żadnych wymogów bezpieczeństwa. – W planowanym meczu prawdopodobny jest udział kibiców GKS Katowice, którzy zamieszkują sąsiadujące ze stadionem dzielnice Katowic oraz kibice Ruchu Chorzów, którzy przyjadą z sąsiadujących miast, a także zamieszkałych przez nich dzielnic Katowic. (…) Stadion Podlesianki nie spełnia nawet minimalnych warunków bezpieczeństwa, aby mogli wziąć w nim udział kibice tak antagonistycznie do siebie nastawieni” – można było przeczytać w policyjnym protokole, który cytowała strona Podlesianki.

Mecz z Ruchem Chorzów rozegrany zostanie w ramach 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. W poprzednich rundach Podlesianka wygrała na wyjeździe 2:0 z Grunwaldem Ruda Ślaska i 5:0 u siebie z Orłem Mokre.

W III rudzie gra jeszcze jeden katowicki zespół. MK Górnik o godz. 17 zagra na własnym boisku ze Slavią Ruda Śląska.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*