Reklama

Dziś defilada wojskowa w Katowicach [TRASA, GODZINA]

G. Ż.
Dziś o godz. 14 rozpocznie się defilada wojskowa w centrum Katowic. Przez miasto przemaszeruje około 2600 żołnierzy. Przejedzie też sprzęt wojskowy, a nad miastem przelecą statki powietrzne. Po defiladzie odbędzie się piknik wojskowy.

Trasa defilady

Defilada „Wierni Polsce” rozpocznie się przy skrzyżowaniu ulic Bagiennej i Lwowskiej. Tam znajdzie się tył pochodu. Żołnierze w liczbie około 2600 i sprzęt wojskowy ruszą w kierunku al. Roździeńskkiego, przejdą i przejadą przez rondo im. gen. Ziętka, skierują się w prawo w al. Korfantego, a na wysokości pętli Słonecznej nastąpi rozformowanie wojska. Defilada rozpocznie się o godz. 14 i potrwa około godziny.

Co będzie można zobaczyć podczas defilady

Wśród pojazdów, które pokaże Wojsko Polskie, będą m.in. czołgi Leopard i Rosomaki, samochody ciężarowo-osobowe HMMWV, wyrzutnie rakietowe WR-40 Langusta, samobieżne armatohaubice Krab i Dana, moździerze samobieżne Rak, przeciwlotniczy zestaw rakietowy Poprad, pojazdy Ford 550 z rampą szturmową oraz opancerzone pojazdy M-ATV MRAP.
W podniebnej defiladzie będzie można zobaczyć m.in. Zespół Akrobacyjny „Biało-Czerwone iskry”, myśliwce F-16, samoloty TS-11 Iskra, M-28 Bryza, C-295M, C-130, M-346 oraz śmigłowce Mi-2, W-3 Sokół, Mi-17 i Mi-8.

W defiladzie wezmą także udział pododdziały uczelni wojskowych: Wojskowej Akademii Technicznej, Akademii Marynarki Wojennej, Akademii Wojsk Lądowych i Lotniczej Akademii Wojskowej, a także formacje proobronne i klasy mundurowe. Obok żołnierzy Wojska Polskiego przedefilują również żołnierze wojsk sojuszniczych na co dzień stacjonujący w Polsce, a więc żołnierze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Chorwacji.

Po defiladzie, ok. godz. 16 w strefie kultury rozpocznie się piknik wojskowy, który potrwa do godzin wieczornych.


Tagi:

Komentarze

  1. tomek 15 sierpnia, 2019 at 8:49 pm - Reply

    brakowalo mapek, taka rada na przyszlosc… Korfantego to duza ulica… i część ludzi czekala bez sensu widzac jedynie w oddali defiladę…

Dodaj komentarz

*
*