Reklama

Dzień dobry Katowice. Rozpoczyna się wymiana części nawierzchni rynku w Nikiszowcu

Grzegorz Żądło
Jest poniedziałek, 3 czerwca. To będzie dzień ze zmienną pogodą. Z samego rana i późnym popołudniem mogą wystąpić przelotne opady deszczu. Będzie ciepło, ale nie gorąco. Temperatura maksymalna wyniesie około 22-23 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 15 na wewnętrznym dziedzińcu Pałacu Młodzieży (od strony ul. Mikołowskiej)  odbędzie się otwarcie fontanny, połączone z pałacowym Dniem Dziecka.

O godz. 18:30 w sali koncertowej Miasta Ogrodów (pl. Sejmu 2) rozpocznie się koncert charytatywny “Przyjaciele dla Ludwika”. Bilety cegiełki w cenie 20 zł będzie można kupić w dniu koncertu.

O godz. 18:30 w Kinie Kosmos rozpocznie się przedpremierowy pokaz filmu “Do usług szanownej pani”! W rolach głównych: John Malkovich, Fanny Ardant i Émilie Dequenne. Bilety kosztują 14 zł.

3 czerwca rozpoczyna się wymiana nawierzchni na rynku  w Nikiszowcu. Na wysokości skweru Emila i Georga Zillmanów MZUiM usunie obecną kostkę granitową i zastąpi ją kostką granitową łupaną o wymiarach 15×17 cm. Pracami objęty zostanie teren o powierzchni około 500 m². W czasie trwania remontu zostanie wprowadzony ruch wahadłowy.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Młodzi Ukraińcy biją się między ze sobą w centrum Katowic, a nagrania z tych bójek wrzucają do internetu.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Za niespełna trzy tygodnie rozpocznie się festiwal Tauron Nowa Muzyka. Podpowiadamy na których wykonawców warto zwrócić uwagę. Więcej TUTAJ.

Wypadek z udziałem tramwaju przy katowickim rondzie. Siedem osób zostało poszkodowanych. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Komentarze

  1. niki 3 czerwca, 2024 at 3:38 pm - Reply

    Jaki jest powód wymiany obecnej kostki granitowej i zastąpieniem jej kostką granitową łupaną o wymiarach 15×17 cm? Chyba stan obecnej jest dobry.

Dodaj komentarz

*
*