Reklama

Dzień dobry Katowice. Robi się coraz cieplej

Szymon Kosek
Jest poniedziałek, 22 listopada. Według IMGW, temperatura może dziś sięgnąć nawet 14 stopni Celsjusza, w nocy spadnie do 7 stopni. Zachmurzenie będzie małe, wiatr będzie wiał z siłą do 7 m/s.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 16.30 w Teatrze Bez Sceny (3 maja 11) spektakl pt. “Diabelski Młyn”. Dla osób w wieku 60+ wstęp wolny.

Śląscy posłowie PO podsumują dziś pierwszy rok rządów PiS z perspektywy woj. śląskiego.

O godz. 11 rozpocznie się XXX Sesja Sejmiku Województwa Śląskiego. W czasie obrad przewidziano podjęcie uchwał m.in. w sprawie:

– przyjęcia Programu współpracy Samorządu Województwa Śląskiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2017,

– zmiany uchwały nr V/29/6/2016 Sejmiku Województwa Śląskiego z dnia 17 października 2016 roku w sprawie uchwalenia Programu rozwoju bazy sportowej z uwzględnieniem dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na rok 2016.

Sesja odbędzie się w sali Sejmu Śląskiego, ul. Ligonia 46.

W poniedziałek w portalu Katowice24.info:

Czy Katowice powinny przeprowadzić specjalną kampanię zachęcającą do płacenia podatków tych, którzy tu mieszkają, ale rozliczają się gdzie indziej?

W Katowicach ma powstać nowy budynek sądu. Pokażemy wizualizacje.

Teatr Śląski przygotowuje kolejną premierę. Tematem znów będzie historia, ale tym razem ta najbliższa. Reżyser Robert Talarczyk pokaże swoje spojrzenie na pacyfikację kopalni “Wujek”.

W weekend pisaliśmy o:

Kiedy inni stoją i patrzą, on rusza do działania. Krystian Jabloński wynosi ludzi  z pożarów, pomaga ofiarom wypadków drogowych i łapie złodziei. Więcej o katowickim “szeryfie” TUTAJ.

Siedział w więzieniu, mieszkał na dworcu, doradzał Aleksandrowi Kwaśniewskiemu. W Katowicach trzyma się w cieniu, ale wciąż pisze wiersze. O burzliwym życiu Aleksandra Rozenfelda przeczytacie TUTAJ.

W śląskim ZOO zamieszkały dwa młode słonie. To nie ostatnie nowe zwierzęta w tym roku. Więcej na ten temat TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*