Reklama

Dzień dobry Katowice. Początek tygodnia nie będzie słoneczny

Redakcja
Jest poniedziałek, 8 maja. Według IMGW, nie powinno padać. Niebo przez większą część dnia ma być zachmurzone, ale możliwe są przejaśnienia. Termometry pokażą od 7 stopni Celsjusza rano do 13 stopni po południu. Jednak temperatura odczuwalna będzie nieco niższa. Wiatr w ciągu dnia będzie wiał maksymalnie z prędkością 5 m/s.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 17.00 w Bibliotece Śląskiej (pl. Rady Europy 1, sala Parnassos) spotkanie podróżnicze „Pod chilijskim niebem” z miłośnikiem astronomii Radosławem Zientarskim. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

O godz. 19.00 w kinie Kosmos premiera filmu dokumentalnego o Janoschu pt. „Mój Niemandsland”. Po seansie spotkanie z reżyserem i innymi gośćmi. Wstęp: 12 zł. Więcej TUTAJ.

O godz. 20.00 w Bahnhof KTW pokaz filmu dokumentalnego pt. „Baraka”. Wstęp wolny.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Budowa magazynu, w którym będzie pracowało 350 osób, zakończy się jeszcze w tym roku. Obok powstaną biura, do których przeniesie się centrala Farmacolu. Na inwestycję firma wyda ponad 100 mln zł.

To, czy w mieście będzie czysto, zależy nie tylko od służb sprzątających, ale też od mieszkańców. Przedstawimy siedem grzechów głównych katowiczan według Jolanty Kolanko, dyrektorki katowickiego SANEPiD-u.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

W tragicznym wypadku zginął mężczyzna. Na razie tyle wiadomo o kierowcy, który rozbił się samochodem na DTŚ. Więcej TUTAJ.

Od niedzieli palmy ponownie stoją na katowickim Rynku. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

Podczas wystawy wiecznych piór można było zobaczyć nawet takie za 120 tys. zł. Okazuje się, że na kolekcjonowaniu można też nieźle zarobić. Więcej o Pen Show Poland TUTAJ.

Miłego Dnia. Redakcja


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*