Reklama

Dzień dobry Katowice. Nieruchome schody na dworcu PKP ruszyły

Redakcja
Jest środa, 4 września. Dzisiaj nie będzie padać. Temperatura maksymalna wyniesie 22-23 stopnie. Niebo będzie zachmurzone tylko rano. Po południu ma już być słonecznie. Słońce wzejdzie o 06:02, a zajdzie o 19:23.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 12 na Placu Wajdy przy Pomniku ku czci Poległych rozpocznie się uroczystość upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 100-lecia wybuchu I Powstania Śląskiego połączona z koncertem plenerowym pieśni patriotycznych i powstańczych w wykonaniu ŚLZŚ „Zawodzianki” pod kierownictwem artystycznym Stanisława Wodnickiego.

O godz. 17 pod Wieżą Spadochronową w Parku Kościuszki rozpocznie się wydarzenie pod nazwą Wierzę w wieżę-rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Najpierw zostanie odprawiona msza św. pod Wieżą Spadochronową. O godz. 18:15 odbędzie się uroczysty apel Hufca ZHP Katowice, a o 19:30 wspólne granie i śpiewanie piosenek harcerskich opowiadających o katowickim Wrześniu 1939.

O godz. 17 w Muzeum Historii Katowic (ul. ks. J. Szafranka 9,) rozpocznie się wykład „Porcelana pod okupacją”. Dzieje fabryk porcelany podczas II wojny światowej. Poprowadzi go Magdalena Niziołek.

Dzisiaj w Katowice24.info:

Zakończyła się wymiana nieczynnych od ponad dwóch lat ruchomych schodów na dworcu głównym PKP w Katowicach.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

W sierpniu portal Katowice24.info miał 100 000 użytkowników. Więcej TUTAJ.

Największy bezpłatny parking przy Parku Śląskim stał się płatny. Szczegóły TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*