Reklama

Dzień dobry Katowice. Mieszkańcy nie chcą wycinki drzew pod drogę rowerową

Redakcja
Jest wtorek, 9 czerwca. Zgodnie z prognozą IMGW, dzisiaj będzie trochę cieplej. Termometry pokażą od 13 do 20 stopni Celsjusza. Nadal ma być jednak pochmurno, choć nie powinno padać.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Zamiast drzew, droga rowerowa. Mieszkańcy są oburzeni pomysłem urzędników.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Rząd wstrzymuje wydobycie w dwunastu kopalniach. Więcej TUTAJ.

Kaniów po trąbie powietrznej. Duże zniszczenia i duże szczęście mieszkańców. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja 


Tagi:

Komentarze

 1. Mieszkaniec 10 czerwca, 2020 at 10:11 am - Reply

  Mieszkam na Muchowcu i faktycznie brakuje tam ścieżki rowerowej. Na tym odcinku drogi samochody i motocykliści biją rekordy prędkości. Powinni zwęzić drogę do pojedynczego pasa ruchy i spowolnić ruch przez zastosowanie progów zwalniających i wysepek. Prawda jest taka, że w tej części miasta jeździ bardzo dużo rowerzystów z uwagi na tereny rekreacyjne, samo przejście przez ulice Lotnisko można przypłacić życiem, 3 pasy długa prosta i przejścia dla pieszych, bez sygnalizacji. Z jednej strony ulicy trzeba przejść na drugą aby pójść do parku, ulica Lotnisko jest szczególnie niebezpieczna przez prędkości z jakimi poruszają się tam samochody

 2. AA 9 czerwca, 2020 at 10:46 pm - Reply

  Przecież to już od dawna wiadomo: jeżeli w Katowicach nagle, bez powodu, pośrodku głuszy, zupełnie w niepotrzebnym miejscu miasto: remontuje ulice, buduje nową drogę/ścieżkę rowerową to znaczy niebawem prywatny inwestor „akurat przypadkiem” ma tam działkę i „własnie planuje budowę”

  PODPOWIEDŹ : Aeroklub Śląski niedawno sprzedał działkę przy ul Lotnisko, po południowej stronie ulicy.
  Więc wiedz ze „będzie budowane” 😉

 3. Edi 9 czerwca, 2020 at 5:45 pm - Reply

  Mam nadzieje, że miasto wycofa się z tej absurdalnej i kontrowersyjnej wycinki. Należy tylko wymalować farbą ścieżkę dla rowerzystów a 3 mln przekazać na naprawdę potrzebne inwestycje.

 4. Leon 9 czerwca, 2020 at 11:14 am - Reply

  Po co droga skoro rowerzyści z nich nie korzystają i wolą jeździć po ulicy. Regułą jest im droższy rower, tym bardziej bezmyślne zachowanie.

 5. Mariola 9 czerwca, 2020 at 8:54 am - Reply

  Ulica jest na tyle szeroka ze mozna zrezygnowac z podwojnego pasa w dół i zmiescic po bokach 2 czerwone strefy dla rowerow. Jest tylko jedno ALE. To niezbyt kosztowny i szybki zabieg. A tu trzeba generować koszty. Wycinać, kopać, układać masę bitumiczną, a potem z wielką pompą otwierać nową ulicę… polityka i ekonomia raczej sie nie lubią… samorządowcy z dyr Handwerkerem – Prezesem MZUiM w Katowicach wiedzą o tym sporo….

  • Marek 9 czerwca, 2020 at 10:16 am Reply

   Mam dokładnie takie same odczucia. Akurat w tym przypadku wymalowane pasy dla rowerów wystarczą całkowicie.

Dodaj komentarz

*
*