Reklama

Dzień dobry Katowice. Dzisiaj rusza remont na S86

Redakcja
Jest poniedziałek, 26 września. Jak podaje IMGW, dzisiaj będzie pochmurnie. Jednak w ciągu nie są zapowiadane opady deszczu. Mogą się pojawić po zachodzie słońca. Wiatr ma być łagodny. Termometry pokażą od 9°C do 17°C.

Dzieje się w Katowicach:

Duże utrudnienia na drodze pomiędzy Katowicami a Sosnowcem. Remont na S86 ma potrwać do połowy listopada. Więcej TUTAJ.

O godz. 11.00 na Rynku rusza Dzień Seniora. Więcej TUTAJ.

O godz. 13.00 rozpocznie się posiedzenie komisji budżetu rady miasta. Więcej TUTAJ.

O godz. 20.00 w Katofonii koncert B3-33. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Ruszają naprawy nawierzchni obok węzła w Giszowcu. To efekt szkód górniczych.

W weekend pisaliśmy m.in. o tym, że:

Strażnicy miejscy walczą z nielegalnym handlem na Stawowej. Pokazują, jak wyglądają owoce, które są tam sprzedawane. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Komentarze

 1. kukura 26 września, 2022 at 12:29 pm - Reply

  Nie płakałem po stojących w korkach.

 2. MM 26 września, 2022 at 8:48 am - Reply

  Na razie zablokowane są DK 86 i DK 94 a za kilka dni zakorkują się wszystkie okoliczne alternatywne drogi bo ludzie zaczną szukać ucieczki od tego korka i w związku z tym zatkają całą okolicę samochodami. Autobusy też oczywiście będą w tych korkach stały, więc jeśli ktoś nie ma jak dojechać pociągiem to będzie miał serio problem w najbliższym czasie.

  • P Śl 26 września, 2022 at 3:01 pm Reply

   Jedyną wolną drogą były Szopienice po trasie T15, bo mało kto ogarnia tą drogę. Wszystko od północy zablokowali. Jeszcze są rowery, jak ktoś nie mieszka jakoś mega daleko, np. z takiej Syberki do centrum to 11 km, czyli koło 40 minut luźnej jazdy na kiepskim rowerze. Niektórzy ponoć autami stali nawet półtora godziny, więc różnica jest ogromna.

   • MM 26 września, 2022 at 6:57 pm Reply

    Rowerem jest fajnie jak deszcz nie pada. Bo trochę kiepsko by było dojechać do pracy przemoczonym i brudnym. Ja na szczęście tylko czasem w niedzielę tą drogą jeżdżę, ale moja koleżanka niby wiedziała o tym remoncie i się przygotowała ale i tak spóźniła się ponad godzinę do pracy.

    • P Śl 26 września, 2022 at 9:32 pm Reply

     Gadasz głupoty, teoretyzujesz. Od deszczu jest kurtka, a spodnie to owszem, ale szybko wyschną. Brud to tylko przy brudnym asfalcie i naprawdę solidnej ulewie. A no i oczywiście w deszcz na drodze nie pchasz się w koleiny tylko jedziesz bokiem, bo to także łatwiejszy poślizg.

     • MM 27 września, 2022 at 9:15 am Reply

      Gościu nie musisz mnie uczyć jak jeździć rowerem. Robię 8-10 tys kilometrów rocznie od ponad 35 lat więc coś na ten temat wiem. Co do tego deszczu nie pisałam o sobie bo ja się deszczu nie boję i umiem sobie z nim radzić. Chodziło mi natomiast o to, że nie każdy jest równie dobrze przygotowany i obeznany z tematem. Ponadto nie wiem czy wiesz ale w niektórych zawodach ludzie do pracy przychodzą w garniturach, garsonkach itp. A w takim stroju już trochę mniej fajnie jest zmoknąć.

 3. P Śl 26 września, 2022 at 8:20 am - Reply

  Zgodnie z przypuszczeniami już stoi cała DK 86 do M1 Czeladź, tam się rozjeżdżają przez co stoi także DK94 od Bańgowa do Czeladzi oraz drogi od Dąbrówki Małej do Czeladzi, czyli pasażerowie z Czeladzi też utkną, bo ani 27 ani 11 swobodnie nie dojadą.

Dodaj komentarz

*
*