Reklama

Dzień dobry Katowice. Dzisiaj otwarcie Szlaku Ślonski Godki

Łukasz Kądziołka
Jest czwartek, 7 września. Jak podaje IMGW, zapowiada się kolejny niezbyt ciepły dzień. Termometry pokażą od 12 stopni Celsjusza rano do 15 po południu. Niebo będzie głównie zachmurzone, ale nie powinno padać.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 12.30 otwarcie Szlaku Ślonski Godki. Szczegóły dziś w portalu.

O godz. 13.30 posiedzenie komisji polityki społecznej rady miasta.

O godz. 14.00 wręczenie nagród  prezydenta Katowic w dziedzinie kultury (Willa Goldsteinów, pl. Wolności 12a).

O godz. 18.00 w Muzeum Historii Katowic (Działu Etnologii Miasta, ul. Rymarska 4) wernisaż wystawy pt. „Chińskie hafty. Rzemiosło artystyczne i sztuka zdobnicza”. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Zakończyła się modernizacja budynku łaźni głównej w Muzeum Śląskim. Pokażemy jak wygląda budynek i napiszemy co się w nim znajdzie.

Przetarg na najem pawilonu na Rynku został napisany tak nieprecyzyjnie, że aż trudno będzie wybrać oferenta bez narażenia się na zarzut braku obiektywizmu.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Pożary samochodów w Katowicach są ostatnio coraz częstsze. Najwięcej pojazdów spłonęło w Bogucicach. Więcej TUTAJ.

Historycy znaleźli szczątki Żołnierzy Wyklętych na jednym z katowickich cmentarzy.  Należą do siedmiu osób, które zostały rozstrzelane w 1946  roku. Zostaną zwrócone rodzinom i pochowane. Więcej TUTAJ.

Na południu Katowic powstanie nowy stadion piłkarski z bieżnią lekkoatletyczną. Wokół będzie też kilka boisk i trybuny. Wiadomo już jak może wyglądać. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*