Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś półmetek prezydenta Katowic

Łukasz Kądziołka
Jest środa, 16 listopada. Zgodnie z prognozą IMGW, rano temperatura ma wynosić około 2 stopnie Celsjusza (odczuwalna ok. -7). Później będzie odrobinę cieplej. W nocy temperatura wzrośnie do 4 stopni. Będzie wietrznie. Wiatr z południa będzie wiał z maksymalną prędkością 6 m/s. Rano i w nocy może padać słaby deszcz.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 12 konferencja, z udziałem prezydenta Marcina Krupy, podsumowująca  jego działalność  w pierwszej połowie kadencji.
O godz. 13 posiedzenie komisji infrastruktury i środowiska rady miasta (s. 315, ul. Młyńska 4)

O godz. 18 w Kinie Kosmos pokaz filmu Kroniki portowe z prelekcją. Szczegóły TUTAJ.
O godz. 18 w Galerii Szara spotkanie z autorami: Olgą Drendą, Agatą Pankiewicz i Marcinem Przybyłką. Szczegóły TUTAJ.
O godz. 19 w Teatrze Korez spektakl Za to ja mam swoje miasto. Gościem specjalnym będzie komik Jacek Noch. Szczegóły TUTAJ.

W środę w portalu Katowice24.info:

Prezydent opowie co zrobił i co jeszcze zrobi. Napiszemy o prezentacji Marcina Krupy na półmetku kadencji.

Pukają do drzwi i sprawdzają czym palą w piecu mieszkańcy Katowic. Straż miejska zwiększyła liczbę kontroli palenisk.

We wtorek pisaliśmy m. in. o tym, że:

W okolicy to główny temat rozmów. Nawet ksiądz podczas mszy poruszył tę sprawę. Niektórzy się boją, inni są obojętni. Co mówią sąsiedzi zamordowanej w Parku Kościuszki kobiety przeczytacie TUTAJ.

Przybędzie atrakcji w Parku Zadole. Miasto zrealizuje tu dwie duże inwestycje. Poza tym urzędnicy będą musieli podjąć decyzję odnośnie dalszych losów skate parku i powiększenia parkingu. Więcej TUTAJ.

Przy ścieżce rowerowej wzdłuż Alei Korfantego barierki zostały zastąpione przez słupki. Wszystko po to, żeby piesi nie wchodzili na drogę dla rowerów i nie opierali się o barierki. O tym, że zmiana niewiele wniosła piszemy TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres [email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*