Reklama

Dzień dobry Katowice. Dziś nad miastem będzie latał samolot ze specjalnym komunikatem

Grzegorz Żądło
Dziś jest środa, 14 czerwca. Jak podaje IMGW, to będzie ciepły, ale pochmurny dzień. Do południa na niebie powinno jeszcze być dużo słońca, ale w okolicach południa, zachmurzenie będzie całkowite. Deszczu jednak ma nie być. Wypogodzi się znowu wieczorem. Temperatura wyniesie od 11 stopni z samego rana do 17 po południu. Wiatr z zachodu będzie słaby.

Dzieje się w Katowicach:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach zaprezentuje spot promujący honorowe oddawanie krwi. Z okazji przypadającego dzisiaj Światowego Dnia Krwiodawcy pomiędzy godz. 13 i 14 nad regionem przeleci samolot z napisem Światowy Dzień Krwiodawcy. Będzie krążył przez około 3 minuty nad Gliwicami, Zabrzem, Tychami i centrum Katowic.

O godz. 10.30 na Placu Kwiatowym zostanie otwarta wystawa fotograficzna “Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach w historii miasta”. W otwarciu wezmą udział prezydent Katowic oraz władze UE. Otwarciu towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca „Silesianie” oraz szczudlarze rozdający cukierki mieszkańcom.

O godz. 11.15 rozpocznie się otwarcie integracyjnego placu zabaw przy Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Plac powstał za pieniądze (ponad 326 tys. zł) zebrane przez youtubera ReZigiusza. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

O godz. 13 w sali 4,5 (parter) budynku przy ul. Młyńskiej 4 rozpocznie się posiedzenie komisji edukacji rady miasta.

O godz. 18 w budynku Instytucji Miasta Ogrodów (dawny GCK) odbędzie się wernisaż wydarzenia pod nazwą “Płuca Ślaska”. To seria rysunków niemieckiej artystki Ireen-Christiny Zielonki, efekt jej licznych wizyt w Katowicach i Zabrzu oraz nagrane 320 metrów pod ziemią utwory inspirowane śląskimi przyśpiewkami górniczymi. Podczas wernisażu odbędzie się koncert. Zagrają Paweł Palej (gitara prowadząca, główne melodie) oraz Michał Paduch (sample, warstwa rytmiczna) i Łukasz Kozera (warstwa harmoniczna na nietypowych brzmieniach klawiszy. Wydarzenie odbędzie się w Galerii 5.

Dziś w portalu Katowice24.info:

Studenci ASP kończą rok akademicki, a to oznacza możliwość podziwiania ich prac. Nadchodzi kilka dni ze sztuką.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Urząd miasta podpisał umowę z wykonawcą dwóch miejskich basenów. Trzeci na razie musi poczekać na rozpoczęcie prac, bo wyniki przetargu zakwestionowała Krajowa Izba Odwoławcza. Więcej TUTAJ.

Policjanci rozbili szybę w samochodzie i wyciągnęli z niego 2-letnią dziewczynkę, którą matka zatrzasnęła w aucie. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*