Reklama

Dzień dobry Katowice. Duże opóźnienie na budowie linii tramwajowej

Redakcja
Jest środa, 28 grudnia. Zgodnie z prognozą IMGW, dzisiaj będzie pochmurno. Jednak nie są zapowiadane opady deszczu. Termometry pokażą od 1°C do 5°C. Po zachodzie słońca może być wietrznie.

Dzieje się w Katowicach:

O godz. 19.30 w Filharmonii Śląskiej koncert na zakończenie roku. Więcej TUTAJ.

O godz. 20.30 w kinie Światowid pokaz przedpremierowy filmu Aftersun. Więcej TUTAJ.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Co najmniej kilka miesięcy dłużej niż zakładano potrwa budowa łącznika tramwajowego pomiędzy ulicami Gliwicką i Chorzowską.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Młody mężczyzna na hulajnodze został potrącony przez kierowcę samochodu osobowego. Trawił do szpitala.

Miasto przejmuje od SRK zabudowania byłej kopalni „Wieczorek”. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja


Tagi:

Komentarze

  1. Antek 28 grudnia, 2022 at 9:48 am - Reply

    ja mam wrażenie ze cala Metropolia jest opóźniona. W Mysłowicach również opóźnienie. Z samego transportu w latach 70 miała być Kolej regionalna. Z bliższych czasów w 2018 r. miała być kasa na kolej metropolitalna. Dalej miasto Chorzów powinno być połączone do Katowic jako osobna jednostka pomocnicza. Brak jakiś wspólnych inwestycji, drogowo-kolejowych przez lata. zostawione sobie ZOO. Park Śląski. Do połączenia mogłyby jeszcze inne miasta dodac, np. Siemianowice i Mysłowice, warto wspomnieniec o programie aktywności zawodowej. Gotujemy się we własnym sosie, inne miasta wojewodzkie rozwijają się. Brak w Katowicach programu remontu Starego Miasta. W innych miastach jest trend od wielu lat, na powrót do wyremontowanych kamienic. U nas ucieka się z centrum. Mozna byloby tak wyliczać. Czym mniejsze miasto to mniejszy budżet wiec rosną dysproporcje w Metropolii.

Dodaj komentarz

*
*