Reklama

Dzień dobry Katowice. Artyści namalują historyczne obiekty kopalni “Wujek” przed jej likwidacją

Zdjęcie archiwalne.

Redakcja
Jest czwartek, 13 czerwca. To będzie kolejny chłodny dzień. Temperatura maksymalna wyniesie 16 stopni Celsjusza. Niebo niemal przez cały dzień będzie zachmurzone. Dopiero późnym popołudniem ma wyjść słońce. Możliwe są przelotne opady deszczu.

Dzieje się w Katowicach:

W czwartek na terenie kopalni “Wujek” rozpocznie się plener malarski. Przez 3 dni 65 osób będzie wykonywało prace malarskie, które mają utrwalić w formie artystycznej industrialne, historyczne obiekty na terenie kopalni przed jej likwidacją. Są to miejsca związane z pacyfikacją kopalni przez ZOMO 16 grudnia 1981 r.

O godz. 17 w Śląskim Centrum Wolności i Solidarności “Wernisaż fotografii niedopowiedzianej Aleksandra Zemboka”. Więcej TUTAJ.

O godz. 18 w MDK “Południe” w Katowicach – Piotrowicach rozpocznie się wieczorek muzyczny. Będzie to popis słuchaczy kursów muzycznych MDK “Południe”: skrzypce, pianino i wokal z towarzyszeniem opowieści o Vivaldim i muzyce epoki baroku, którą przedstawi Jadwiga Ciechanowicz. Wstęp wolny.

Dzisiaj w portalu Katowice24.info:

Osiedle Paderewskiego ma już 50 lat. Porozmawialiśmy z jego pierwszym mieszkańcem. Dzisiaj w portalu duży tekst o historii osiedla.

Wczoraj pisaliśmy m.in. o tym, że:

Jest śledztwo w sprawie sprowadzenia na torowisku tramwajowym katastrofy w ruchu lądowym. Chodzi o wykolejenie się tramwaju przy rondzie. Więcej TUTAJ.

Zmarł mężczyzna pobity przez nastolatków podczas dni Sosnowca. Więcej TUTAJ.

Miłego dnia. Redakcja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*