Reklama

Dzień dobry Katowice

Redakcja
Jest środa, 23 listopada 2016 roku. Podobnie jak w poprzednich dniach, ma być słonecznie. Według IMGW, niebo nad Katowicami może się zachmurzyć około godziny 16. Słaby wiatr będzie wiał głównie z południa. Temperatura maksymalna w ciągu dnia ma wynieść 11 stopni Celsjusza.

Dzieje się w Katowicach

O godz. 11 rozpocznie się XXXII sesja rady miasta (s. 209, ul. Młyńska 4).

O godz. 17 w MDK Koszutka pokaz filmu przedstawiającego Koszutkę z perspektywy lotu drona i prezentacja drona. Wstęp wolny.

O godz. 19 w kinie Kosmos przegląd filmów Andrieja Tarkowskiego – Stalker (festiwal Ars Cameralis). Bilety w cenie 10 zł. Więcej TUTAJ.

O godz. 19 w kinoteatrze Rialto spotkanie z holenderskim pisarzem Michelem Faberem (festiwal Ars Cameralis). Wstęp wolny. Więcej TUTAJ.

W środę w portalu Katowice24.info

Co z zapowiadanym od dawna remontem ul. Mickiewicza?

Rada miasta będzie dziś głosować nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego dla doliny i dopływów rzeki Mlecznej. Wypracowanie kompromisu nie było łatwe, wielu właścicieli działek wciąż jest niezadowolonych.

We wtorek pisaliśmy m. in. o tym, że:

Niedźwiedzie polarne wrócą do chorzowskiego ZOO. Mają być też inne zwierzęta z Arktyki i Antarktydy. Jednak dopiero kiedy powstanie tam nowy budynek. O Polaricum przeczytacie TUTAJ.

Radni chcą, żeby miasto zachęciło do opłacania podatków w Katowicach. My mamy podobne zdanie. Dlaczego? Szczegóły TUTAJ.

W Załężu może być bezpieczniej. Po naszej interwencji właściciele obiecali, że posprzątają tereny obok ul. Narutowicza. Więcej TUTAJ.

Konfliktu ciąg dalszy. Trwają ekspertyzy płyt granitowych na ul. 3 Maja. Wykonawca sprawdza przyczynę uszkodzeń, a miasto daje mu na to dodatkowy czas. Szczegóły TUTAJ.

Zapraszamy do lektury. Miłego dnia.

Jeśli chcecie pokazać nam swoją dzielnicę albo osiedle o poranku, przyślijcie nam zdjęcie na adres redakcj[email protected]. Każdego dnia czekamy na zdjęcia do 7:40 rano.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*