Reklama

Jak wyglądało dzieciństwo w XIX wieku. Nowa wystawa od dzisiaj w Muzeum Śląskim

Ł. K.
Kiedyś dzieci nie miały tyle swobody i czasu na zabawę co dzisiaj. Miały naśladować swoich rodziców i być zdyscyplinowane. Od dzisiaj można zobaczyć jak wyglądało dzieciństwo dawniej. To temat nowej wystawy w fotoplastykonie.

Stare fotografie pokażą „Dziecięce lata naszych przodków”. Tak nazywa się nowa wystawa w Muzeum Śląskim. Po raz kolejny w siedzibie przy al. Korfantego 3 można spojrzeć wstecz dzięki aparatowi – fotoplastykonowi. Tym razem tematem fotografii jest dzieciństwo. Zwiedzający, którzy spojrzą przez okulary zabytkowej maszyny, poznają historię dzieci z XIX w. To powrót do czasów, gdy dzieci musiały naśladować dorosłych i nie miały tyle swobody co dzisiaj. Zwracają tu uwagę dekoracje i stroje, które były niemal identyczne jak u dorosłych. Seans zdjęciowy można obejrzeć od 3 stycznia do 29 kwietnia 2018 roku w godzinach otwarcia muzeum (wtorek–niedziela, godz. 10.00–20.00). Wstęp kosztuje 4 zł (bilet ulgowy), 7 zł (bilet normalny) i 17 zł (bilet rodzinny).  Więcej TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Sebastian 5 stycznia, 2018 at 10:14 am - Reply

    Dla „podrasowania” atrakcji przypominam, że fenomen fotoplastikonu polega na tym, że zdjęcia są stereoskopowe, mówiąc popularnie są 3D.
    Niestety trzeba „ciutek” wprawy by to zobaczyć. Trzeba trochę potrenować wzrok ale jak się już uda to efekt naprawdę fajny.

Dodaj komentarz

*
*