Reklama

Działka przy DTŚ do kupienia za 14 mln zł

G. Ż.
To cena wywoławcza, jaką wyznaczył właściciel, firma Bracka Estate z Warszawy. Chodzi o teren pomiędzy ul. Bracką, DTŚ, cmentarzem i os. Tysiąclecia. Jeśli znajdą się potencjalni chętni, przetarg zostanie rozstrzygnięty 4 lipca.

To nie pierwsza próba sprzedaży tej 4,7 hektarowej działki, ale pierwsza w formie przetargu. – Wcześniej właściciel szukał inwestora na własną rękę, wyższa była też cena – mówi Rafał Jóskowski z firmy 4invest Commercial Real Estate, która działa na zlecenie Bracka Estate.

Do tej pory działka wyceniana była na 400 zł netto za m kw. Teraz cena jest o 1/4 niższa. Łącznie daje to 14,1 mln zł. Do tego trzeba jeszcze doliczyć VAT.

Chętni na kupno działki do 28 czerwca muszą wpłacić wadium w wysokości 20 000 zł na konto Warszawskiej Kancelarii Notarialnej. Oferty można składać do 29 czerwca w firmie 4invest Commercial Real Estate w Katowicach.

Teren przy Brackiej porośnięty jest drzewami, ale nie jest to tzw. zieleń urządzona. – To samosiejki, poprzedni właściciel niewiele z tym robił, stąd obecnie wygląda to jakby rósł tam las – tłumaczy Jóskowski. Dodaje, że wprawdzie nie ma tam obecnie żadnych zabudowań, ale na starych mapach i w dokumentach teren widnieje jako związany z produkcją Huty Baildon.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*