Reklama

Działa punkt szczepień w Parku Śląskim. Setki osób stoją w kolejce po szczepionkę

Ł. K.
Oblężenie punktu szczepień w Parku Śląskim. Długa kolejka ustawiła się po szczepionkę przeciwko Covid-19. Chętne osoby powinny zaplanować sobie szczepienie na kolejne dni majówki.

Dzisiaj zaczął działać punkt szczepień w Parku Śląskim. Od rana stojący przy hali „Kapelusz” kontener jest oblegany. Już w godzinach porannych w kolejce stało kilkaset osób. Później liczba oczekujących mogła przekraczać nawet 2 tys. Jest chłodno i deszczowo, ale mimo niesprzyjającej pogody, osoby w kolejce w większości są w dobrych nastrojach i ciągle ich przybywa. Chętnych nie zraża też to, że większość osób nie będzie w stanie dzisiaj się zaszczepić. Szczepienia w tymczasowym punkcie w Parku Śląskim przyciągnęły większy tłum niż się spodziewano. Jak informuje Alina Kucharzewska, w ciągu trzech godzin, do ok. godz. 11.00, dawki otrzymało ponad 200 osób. Jednak już teraz radzi, żeby zaplanować sobie wizytę w punkcie w kolejne dni, 2 lub 3 maja.

Szczepienia odbywają się w ramach akcji promującej program szczepień. W całej Polsce utworzono 16 takich punktów w miastach wojewódzkich. W punktach wykonywane są szczepienia jednodawkowym preparatem firmy Johnson & Johnson. Początkowo planowano w Parku Śląskim wykonywanie 800 szczepień dziennie. Jednak ze względu na zainteresowanie dzisiaj i jutro zaszczepionych zostanie 1000 osób. Natomiast w poniedziałek, 3 maja, podana zostanie reszta dostępnych dla tego punktu dawek, czyli około 500 sztuk.

Punkt w Parku Śląskim jest czynny w godzinach 8.00-18.00. Już teraz wiadomo, że akcja będzie kontynuowana, ale kontener zostanie przeniesiony w inne miejsce. Najprawdopodobniej do powiatu, w którym tempo szczepień jest najwolniejsze.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*