Reklama

Dwóch Ormian zatrzymanych po wczorajszej manifestacji na rynku w Katowicach

G. Ż.
Dwaj Ormianie zostali zatrzymani po tym jak na rynku w Katowicach doszło do przepychanek po zakończeniu demonstracji zorganizowanej przez Azerów. Policja nie potwierdza na razie, że któryś z uczestników zgromadzenia miał broń.

W czwartek po południu na rynku w Katowicach odbywała się legalna manifestacja pod hasłem „Stop agresji Armenii przeciwko Azerbejdżanowi”. Zgromadzenie zgłoszone na 25 osób trwało od 16:30 do 18. Było spokojnie. Po oficjalnym zakończeniu zgromadzenia, kiedy Azerowie byli jeszcze na rynku, od strony Spodka nadeszła grupa 20-25 osób z flagą Armenii. Doszło do konfrontacji słownej, a potem do przepychanek. Do akcji wkroczyli policjanci i strażnicy miejscy. Na rynku pojawiło się około 13 radiowozów. Policjanci wylegitymowali uczestników zamieszania. Czynności trwały do późnych godzin nocnych. Z kolei do wczesnych godzin porannych policjanci patrolowali miasto pod kątem ochrony przedstawicieli jednej i drugiej grupy. Chodziło o niedopuszczenie do konfrontacji na ulicach Katowic.

Policja zatrzymała dwóch Ormian w wieku 40 lat. Nie zostali jeszcze przesłuchani. Na razie nie zostały im przedstawione żadne zarzuty.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z miejskiego monitoringu. Po ich analizie, możliwe są dalsze zatrzymania.

Policja nie potwierdza, że któryś z uczestników zajść miał broń.


Tagi:

Komentarze

 1. Salim 25 października, 2020 at 3:28 am - Reply

  Pani Karolino, proszę o znalezienie wideo.
  Tam widać jak ktoś, który stał po stronie ormian wyciaga broń.

 2. Xazar 23 października, 2020 at 5:09 pm - Reply

  Najpierw sprowokowała Azerbejdżan Polka. Następnie poinformował Ormian, ponieważ jego żona jest Ormianką. Ormianie przybyli na koniec rajdu i zaatakowali młodzież z Azerbejdżanu. I 2 Ormian wyjęło broń. Możesz zobaczyć broń w otwartej formie na filmach. Polka powinna zostać pociągnięta do odpowiedzialności karnej.

 3. Karolina 23 października, 2020 at 11:45 am - Reply

  Co to za kłamstwo. Dlaczego takie bzdury wypisujecie, ze ktoś miał broń? Po co siejecie panikę?
  Jedynie był gaz pieprzowy i to nawet nie ze strony Ormian, a Azerów.

  • Xazar 23 października, 2020 at 5:11 pm Reply

   Jakże jesteś podstępny i kłamliwy Karolina!

Dodaj komentarz

*
*