Reklama

Dwie tony opon zebrane podczas akcji „Nie siej śmieci, posiej łąkę”

G. Ż.
Mieszkańcy Katowic po raz kolejny mieli okazję „wymienić” śmieci na nasiona łąk kwietnych i kompost. Tym razem do MPGK można było przywieźć opony.

W pierwszej odsłonie akcji „Nie siej śmieci, posiej łąkę”, do MPGK mieszkańcy przywozili elektrośmieci. Przy ul. Milowickiej zjawiły się wtedy 54 osoby, które odebrały nasiona łąk kwietnych i kompost, wyprodukowany z bioodpadów przez MPGK. Dzisiaj frekwencja była jeszcze większa. Opon postanowiło się pozbyć 60 osób. Większość przywoziła po cztery. Łącznie uzbierały się około dwie tony opon.

Akcja „Nie siej śmieci, posiej łąkę” ma uświadomić mieszkańcom co trzeba robić z nietypowymi odpadami. Zarówno elektrośmieci, jak i opon, nie można wyrzucać na śmietnik. Nie jest to także wielki gabaryt. Można je za to zawieźć do jednego z czterech Gminnych Punktów Zbiórki Odpadów, w których MPGK bezpłatnie przyjmuje odpady. Dodatkowo, od 1 lipca miejska spółka będzie odbierać duże elektrośmieci na telefon.

W przypadku opon, można przywieźć cztery rocznie. Chodzi o to, żeby wyeliminować możliwość pozbycia się niechcianych odpadów przez zakłady wulkanizacyjne, które powinny we własnym zakresie zadbać o utylizację opon.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*