Reklama

Dwa protesty przeciwko rosyjskiej agresji. Katowice solidarne z Ukrainą

Łukasz Kądziołka
Solidarność z Ukrainą będzie można zademonstrować podczas dwóch wydarzeń. Protesty odbędą się na Rynku i przed ukraińskim konsulatem.
Nie tylko samorządowcy w mediach społecznościowych wyrażają sprzeciw wobec agresji Rosji i wsparcie dla Ukrainy. W niektórych miastach prezydenci zachęcają do udziału w manifestacjach solidarności dla sąsiadów Polski. W Katowicach powstały dwa oddolne wydarzenia. Pierwsze odbędzie się przy ul. Kopernika 4, przed Konsulatem Honorowym Ukrainy w Katowicach.
„Dziś wszyscy, bez względu na sympatie i antypatie polityczne, wyborcy wszystkich partii, liderzy polityczni wszystkich ugrupowań, Polki i Polacy ZAPROTESTUJMY przeciw bezrozumnej agresji” – piszą organizatorzy. Na wydarzenie zapraszają śląskie struktury Ruchu 2050, czyli ugrupowania Szymona Hołowni. Kilka godzin później, o godz. 20.00, na Rynku w Katowicach rozpocznie się spontaniczne zgromadzenie, które ma na celu pokazanie solidarności z Ukrainą. Organizatorzy zachęcają do zabrania świec, niebiesko-żółtych elementów i transparentów.
Dzisiaj władze Katowic kontaktowały się z merem Lwowa i zaoferowały swoje wsparcie. Konsulat Honorowy Ukrainy w Katowicach informuje, że jest możliwość pomocy. Wszystkie organizacje oraz firmy, które są zainteresowane wsparciem lokalowym, rzeczowym, finansowym lub innym powinny kontaktować się z Punktem Punkt Informacyjny dla Cudzoziemców pod numerem telefonu 539-696-888, bądź mailowym [email protected]

Tagi:

Komentarze

 1. Qw 25 lutego, 2022 at 8:38 pm - Reply

  Większość ludzi wraca i będzie walczyć o Ukrainę !!!! Wolna Ukraina naprzód Ukraińcy wolna Ukraina naprzód Ukraińcy

 2. Taki tam 25 lutego, 2022 at 4:35 am - Reply

  Może lepiej zamiast protestować w Kato to wróćcie bronić swojego pięknego kraju, bo marzenia o ukrainie jako „szklance wody” spełzną na niczym.

  • podajnik 25 lutego, 2022 at 9:52 pm Reply

   Może lepiej zastanów się co będzie za miesiąc u nas w kraju. I pomyśl kto likwidował wojsko przed laty sprzedawał poligony, zniósł zasadniczą służbę wojskową.

Dodaj komentarz

*
*