Reklama

Dwa dni dużych upałów i tropikalne noce. Jest ostrzeżenie dla Katowic

Redakcja
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej – PIB wydał ostrzeżenie dla Katowic. Chodzi o wysokie temperatury.

Jak wynika z komunikatu IMGW-PIB Biura Prognoz Meteorologicznych w Krakowie bardzo wysokich temperatur można się spodziewać od godz. 11:30 we wtorek 9 lipca do godz. 20:30 w środę 10 lipca. We wtorek temperatura w cieniu ma wynieść od 28 do 31 stopni Celsjusza. W środę będzie jeszcze cieplej, bo od 31 do 34 stopni.

Dodatkowo, trzeba się przygotować na kolejną tego lata tzw. noc tropikalną, bo prognozowana temperatura minimalna po zachodzie słońca może wynieść od 18 do nawet 22 stopni Celsjusza.

Noc tropikalna negatywnie wpływa na sen i samopoczucie, zwłaszcza na terenach silnie zurbanizowanych, gdzie występują tzw. wyspy ciepła, a temperatury przy ziemi są wyższe niż poza miastem.

W czasie tropikalnej nocy często występują problemy z zasypianiem i snem oraz nadmierne pocenie się. Po takiej noc człowiek nie jest wypoczęty i zregenerowany. Czuje się zmęczony. Warto więc zaopatrzyć się w różnego rodzaju wentylatory. Ważne jednak, żeby strumienia chłodniejszego powietrza nie kierować bezpośrednio na siebie.


Tagi:

Komentarze

  1. Hailey 8 lipca, 2024 at 4:26 pm - Reply

    W końcu lato! 🙂

Dodaj komentarz

*
*