Reklama

Dużo chętnych na rozbudowę szkoły w Podlesiu, ale wszystkie oferty przekroczyły budżet

Ł. K.
Miasto otworzyło oferty w przetargu na dużą inwestycję na południu Katowic. Szkoła Podstawowa nr 21 ma zostać rozbudowana i jest wiele firm chętnych na realizację prac. Problem w tym, że wszystkie oferty są za drogie.

W połowie czerwca pisaliśmy o ogłoszeniu przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 21 im. Karola Miarki. Obecnie odbywają się one w dwóch obiektach – w budynku historycznym wybudowanym z 1905 roku oraz w nowszym z 1962 roku, który został rozbudowany w 2014 roku. Dużym problemem tej placówki jest brak miejsca dla uczniów. Rozmiar sali gimnastycznej również bardzo ogranicza możliwości organizowania w niej zajęć. Od wielu lat mieszkańcy apelowali do miasta o poprawienie warunków dla uczniów szkoły. 2,5 roku temu, pod koniec 2019 roku, miasto otrzymało wyłącznie za koszty notarialne dwie działki o łącznej powierzchni ponad 1300 m kw. od parafii Matki Bożej Częstochowskiej. Od tamtej pory trwały już bardziej konkretne przygotowania do rozbudowy placówki.

W miejscu, gdzie obecnie znajdują się boiska szkolne, powstanie hala. Dokumentacja projektowa zakłada, że znajdą się w niej pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej, koszykówki oraz siatkówki, wraz z niezbędnym obwodowym pasem bezpieczeństwa i szatniami. Szkoła zyska też 10 klas lekcyjnych, które będą zlokalizowane w nowym budynku. Wszystkie istniejące obiekty zostaną ze sobą połączone za pomocą łącznika. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ogród parafii. To tam przeniesione zostanie boisko. Będzie to wielofunkcyjne boisko z piłkochwytami. Poza tym powstanie siłownia ze sztuczną nawierzchnią oraz ogrodzony plac zabaw. Jak zapowiada miasto, mieszkańcy będą również mogli korzystać z nowej hali w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Choć wydaje się, że rozpoczęcie inwestycji jest już blisko, to najprawdopodobniej miasto będzie musiało na nią wyłożyć więcej pieniędzy. Katowice chciały wydać na ten cel nieco ponad 22 mln zł brutto. W przetargu zgłosiło się aż 9 wykonawców. Jednak najtańsza propozycja firmy Baudziedzic z Głogowa Małopolskiego i tak przekracza zakładany budżet o ponad 1,1 mln zł, ponieważ wynosi 23,2 mln zł brutto. Inne oferty wahają się od 25 do 31 mln zł brutto.


Tagi:

Komentarze

  1. terror_xxx 17 października, 2022 at 8:41 pm - Reply

    działka na Francuskiej za ile poszła? xD nie ma za darmo z czarnymi

  2. Marika 17 października, 2022 at 6:54 pm - Reply

    za koszty notarialne ? BAJU, BAJU !!!!!!! Miasto zapłaciło i płaci na bieżąco „Sukienkowym” , bo Oni nic za darmo nia dają, doją na wszystko itd. itp

Dodaj komentarz

*
*