Reklama

Duże zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów w święta

Szymon Kosek
Przez najbliższe dni autobusy i tramwaje będą funkcjonować inaczej, niż przez resztę roku. Część będzie jeździć według rozkładów świątecznych, inne jak w dni wolne. Niektóre połączenia zostaną zawieszone.

23, 27, 28 i 29 grudnia większość tramwajów i autobusów będzie jeździć zgodnie z rozkładami w dni robocze. Będzie jednak kilka wyjątków, w tym zawieszenie funkcjonowania linii tramwajowych nr 30 i 36 oraz autobusowych, m.in. nr 818 i 932.

W sobotę będą obowiązywały rozkłady ważne w wigilię. Ruch tramwajowy po godz. 16 będzie ograniczony. Autobusy, które rozpoczną kursy do godz. 18, dokończą swoje trasy, reszta zjedzie do zajezdni. Nie będą jeździć tramwaje nr 23, 30, 33 i 43. Zawieszone zostanie też funkcjonowanie autobusów, m.in. nr 860. Działać będą też specjalne linie dowożące pasażerów na wigilię dla samotnych w MCK w Katowicach i MORiS w Chorzowie.

Pierwszego dnia świąt autobusy i tramwaje pojadą zgodnie z rozkładem na niedziele i święta. Tu również wyjątki: nie pojadą tramwaje nr 11, 23, 33, 38 i 43, niektóre będą funkcjonowały według rozkładu na 25 grudnia. Na ulice nie wyjedzie też znaczna część autobusów. Część również będzie kursować według rozkładu na 25 grudnia. Nie będą obsługiwane przystanki przy centrach handlowych.
W świąteczny poniedziałek również będzie obowiązywał rozkład na niedziele i święta. Tego dnia także część połączeń będzie wyłączonych z ruchu.
Więcej szczegółów na temat rozkładu KZK GOP w okresie świąteczno-noworocznym na stronie przewoźnika.

Tagi:

Dodaj komentarz

*
*