Reklama

Duże zmiany przy budowie centrum przesiadkowego w Zawodziu

Redakcja
Budowa centrum przesiadkowego „Zawodzie” wkracza w kolejny etap. W związku z prowadzonymi pracami konieczne są zmiany w organizacji ruchu. Utrudnienia czekają nie tylko kierowców, ale również pasażerów komunikacji miejskiej.

Rusza kolejny etap budowy centrum przesiadkowego „Zawodzie”. Rozpoczynają się prace związane z umacnianiem podłoży, budową kanalizacji i nowych dróg. Kilka tygodni temu konieczne było wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na wiadukcie na ul. Bagiennej (DK 79). Teraz zwężona zostanie jezdnia na ul. 1 Maja i ul. Krakowskiej. Zwężenie nastąpi w nocy z 6 na 7 czerwca. Ruch poprowadzony zostanie jednym pasem w każdym kierunku. Dodatkowo wyłączone z ruchu będą dwa fragmenty dróg obok pętli w Zawodziu. Pierwszy zakręt służy do kierowcom jadącym ul. Krakowską od strony Szopienic do zawracania w kierunku DK 79. Z drugiego korzystają osoby, które jadą ul. 1 Maja i chcą zawrócić w kierunku centrum miasta.

 

Jeszcze większe zmiany czekają pasażerów komunikacji miejskiej. Przede wszystkim zmieni się lokalizacja przystanków autobusowych i tramwajowych. Zlikwidowane zostaną przystanki „Zawodzie Pętla”. Linie numer 7, 14, 15, 20, 23 i 36 będą odjeżdżały w kierunku centrum miasta z dwóch przystanków znajdujących się za wiaduktem w ciągu ul. Bagiennej. Tam, gdzie aktualnie zlokalizowane są przystanki „Zawodzie Zajezdnia”. Z kolei tramwaje w kierunku Szopienic i Mysłowic mają obsługiwać przystanek po drugiej stronie ulicy. Kilkadziesiąt metrów dalej w kierunku wschodnim zostaną zlokalizowane przystanki autobusowe w obu kierunkach. Przystanki zostaną  przeniesione w rejon zajezdni i będą w tym miejscu do zakończenia inwestycji. W związku z  tym pasażerowie korzystający dotychczas z przystanku „Zawodzie Pętla” będą musieli poświęcić więcej czasu na dojście do przystanków. Na tym odcinku powstanie ciąg pieszy. Konieczne będzie też wprowadzanie nowych rozkładów jazdy. Budowa centrum przesiadkowego ma potrwać do końca przyszłego roku.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*