Reklama

Duże utrudnienia na rondzie w Katowicach potrwają do końca tygodnia

Redakcja
Trwa modernizacja torowiska przy katowickim rondzie. Dzisiaj rozpoczął się drugi etap prac, które mają potrwać kilka dni. Najpierw nie pojadą tramwaje w kierunku Siemianowic, a następnie Chorzowa.

Kolejny etap prac na katowickim rondzie. W związku z modernizacją torowiska, pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami. W ubiegłym tygodniu roboty były prowadzone na rozjazdach w kierunku Chorzowa, a teraz przeniosły się na inny tor.

PRZECZYTAJ TEŻ: Po kilku latach znika przystanek tymczasowy przy Spodku

Przez najbliższe dni nie będą kursowały tramwaje w stronę Siemianowic Śląskich. Zawieszone zostały linie numer: 13, 16 i 43. Z kolei tramwaj nr 36 będzie kursował częściej, a na trasie Stadion Śląski – Rondo im. gen. J. Ziętka – plac Wolności – Chorzów Batory Zajezdnia uruchomiona została linia nr 0. Pasażerowie w dniach 26-30 sierpnia muszą korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Z i do Siemianowic oraz pętli Słonecznej kursują dwie linie oznaczone symbolami T-13 i T-16. Kursy na trasie Katowice Mickiewicza – Siemianowice Plac Skargi) będą oznaczone symbolem T-13 a na trasie Katowice Miciewicza – Słoneczna Pętla – symbolem T-16. Dodatkowo autobusy o numerach:  5, 27, 43, 133, 170 będą zatrzymywały się na przystankach tramwajowych „Wełnowiec Kościół” i „Koszutka Misjonarzy Oblatów” w kierunku Katowic oraz „Koszutka Jesionowa” w kierunku Siemianowic.To nie koniec zmian. W celu dokończenia prac przy torowisku w kierunku Chorzowa, 29 i 30 sierpnia nie będzie możliwości przejazdu z ronda im. gen. J. Ziętka w kierunku Stadionu Śląskiego. Oznacza to, że przez te dwa dni tramwaje nie będą mogły przejechać przez rondo zarówno w stronę Chorzowa, jak i Siemianowic. Od 31 sierpnia do 3 września na odcinku pętla Słoneczna – Siemianowice Śląskie nie będą kursowały tramwaje.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*