Reklama

Duża transakcja na rynku biurowym w Katowicach

Redakcja
PwC Service Delivery Center zostanie pierwszym najemcą .KTW II, czyli drugiego z biurowców budowanych przy Spodku. Tym samym, dużego najemcę straci Silesia Business Park (tzw. tiramisu).

Firma PwC Service Delivery Center zajmie siedem pięter (od 9. do 15.) najwyższego biurowca w Katowicach, który ma zostać oddany do użytku na początku 2022 roku. To około 10 tys. m kw. i prawie 24% dostępnej powierzchni biurowca.

PwC Service Delivery Center (PwC SDC) jest częścią firmy doradczej PwC. Ponad 2 tys. pracowników w dwóch lokalizacjach dostarcza usługi do biur PwC w ponad 50 krajach na świecie.

Podpisanie umowy z TDJ Estate oznacza, że PwC Service Delivery Center wyprowadzi się z kompleksu Silesia Business Park przy ul. Chorzowskiej.

Biurowiec .KTW II będzie miał  42 tys. m kw. powierzchni biurowo-usługowej. Sąsiedni budynek .KTW I ma 20 tys. m kw. i jest prawie w całości wynajęty.


Tagi:

Komentarze

 1. Igor 15 marca, 2021 at 9:13 pm - Reply

  Dzieje się to czego się obawiałem. To dało się przewidzieć. Katowice to nie Warszawa, Kraków lub Wrocław. Tu nie ma takiego popytu na powierzchnie biurowe (a po pandemii będzie jeszcze mniejsze). Nowo powstające biurowce nie przyciągają nowych lecz wysysają firmy z dotychczasowych siedzib. To samo dzieje się z developerką mieszkaniową. I nadal pół miasta stoi puste, a miasto się wyludnia. Ta ekipa nie ma pomysłu na rozwój miasta. Komunikacyjnie te biurowce też nie są przemyślane, najpierw się buduje, a potem myśli jak dojechać i co zrobić z ruchem, który będzie generowany przez inwestycje w centrum. W Warszawie kopią trzecią linię metra, a u nas nadal tramwaje przez środek „rynku” jadą. A w strefie kultury parking powiększą – tacy specjaliści w naszym UM…

 2. obserwer 12 marca, 2021 at 9:00 pm - Reply

  Fajnie będzie. Całe centrum Katowic zaciukane nowymi biurowcami, do których wszyscy będą dojeżdżać samochodami skutecznie odkurzając koszmar komunikacyjny katowickiego ronda sprzed czasów tunelu 🙂
  Nawet linie planowane linie „M”etropolitalne nic tu nie pomogą. Ludzie ludziom zgotowali ten los…

 3. AA 11 marca, 2021 at 11:54 pm - Reply

  No to w samym centrum miasta mamy + 2000 zaparkowanych samochodów, które dotychczas rozjeżdżały zieleńce w Katowicach Dębie, SCC i okolicach.

 4. Qutas 11 marca, 2021 at 10:35 pm - Reply

  Czy dalej płacą poniżej minimalnej?

 5. Info 11 marca, 2021 at 7:14 pm - Reply

  Tragedia.

Dodaj komentarz

*
*