Reklama

Duża rekrutacja w Zakładzie Zieleni Miejskiej

Grzegorz Żądło
Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach rozpoczął dużą rekrutację na nowe stanowiska. Jeśli znajdą się chętni, ZZM zmieni trochę sposób działania. Łatwej i szybciej będą przebiegać zielone inwestycje.

Na ostatniej sesji rady miasta radni zatwierdzili zmiany w budżecie. Jedną z nich było przyznanie pieniędzy Zakładowi Zieleni Miejskiej na utworzenie 13 etatów. ZZM, podobnie jak inne miejskie jednostki czy sam urząd miasta, miał w ostatnich latach problem z kadrą. Z powodu niskich zarobków ludzie odchodzili z pracy. Wakaty trudno było uzupełniać, a na dodatek przybywało pracy, zwłaszcza od kiedy pojawił się Zielony Budżet. Stąd wiele zielonych miejsc, nawet w centrum Katowic, które są bardzo zaniedbane, bo nie ma komu się nimi zająć. Nie ma też pieniędzy na wynajęcie zewnętrznych firm. To ma się zmienić. Wprawdzie pieniędzy raczej nie przybędzie, ale ma przybyć ludzi.

Spośród 13 nowych etatów, 7 zajmą pracownicy fizyczni. Z jednej strony będą odpowiedzialni za utrzymanie zieleni, a z drugiej mają realizować proste inwestycje, m.in. z Zielonego Budżetu. Żeby zadania z tego narzędzia dla mieszkańców szły zdecydowanie szybciej niż obecnie, powstanie też czteroosobowy zespół, który zajmie się m.in. projektowaniem oraz obsługą akcji społecznych, jak wCOP drzewo. Dwa ostatnie etaty mają uzupełnić pracownicy ds. zamówień publicznych oraz kadrowo-płacowych.

Pierwsze rekrutacje zostały już ogłoszone. Oferty można znaleźć TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Joanna 26 sierpnia, 2022 at 5:49 pm - Reply

    Myślę że w tak dużym mieście jak Katowice nakłady na ZZM powinny być o wiele większe, mam tu na myśli nie tylko zwiększenie ilości etatów ale również przyznanie środków finansowych. Szkoda że nasi radni tego nie rozumieją, zwłaszcza że na różne często absurdalne pomysły i realizacje pieniądze są i to nie małe.

  2. kukura 26 sierpnia, 2022 at 4:17 pm - Reply

    „Wprawdzie pieniędzy raczej nie przybędzie, ale ma przybyć ludzi.”

    Geniusze ekonomii z Młyńskiej

Dodaj komentarz

*
*