Reklama

Duża awaria ŚKUP. Pasażerowie nie kupią i nie skasują biletów

Łukasz Kądziołka
Dzisiaj rano wystąpiła duża awaria ŚKUP. Dotyczy ona wszystkich pojazdów i urządzeń związanych z funkcjonowaniem systemu. Trwa naprawa, ale nie wiadomo, ile potrwa.

ŚKUP nie działa. Dokładną przyczynę awarii ustala firma odpowiedzialna za system, czyli Asseco. Do usunięcia problemów, o których wiadomo jedynie, że są „techniczne”, pasażerowie nie skasują i nie kupią biletów.

Ze względu na awarię systemu ŚKUP nie działają kasowniki w pojazdach, automaty biletowe, Portal ŚKUP, System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i aplikacja Mobilny ŚKUP. Zachęcamy do korzystania z zewnętrznych aplikacji mobilnych: SkyCash, mPay, Mobilet, zbiletem.pl i jakdojade oraz do zaopatrywania się w bilety papierowe”.

Pasażerowie na razie nie mogą skorzystać z biletów zapisanych na karcie ŚKUP i pozostaje tylko zakup przez aplikacje lub w nielicznych punktach, gdzie jeszcze są dostępne bilety autobusowe. To nie wszystkie problemy. – Nie do końca należy brać do siebie informacji przekazywanych przez tablice SDIP – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. Pozostaje tylko liczyć na to, że autobus czy tramwaj przyjedzie zgodnie z rozkładem, bo tablice świetlne na przystankach mogą podawać błędny czas przyjazdu.

PRZECZYTAJ TEŻ: Co po ŚKUP? „Stawiamy na rozwiązania online i aplikacje na smartfony” [WYWIAD]

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa naprawa systemu ŚKUP. Przy okazji przypominamy, że w tym miesiącu ma go zastąpić nowy system i aplikacja Transport ZTM.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*