Reklama

Drzewo runęło na ogrodzenie basenu w Brynowie

Grzegorz Żądło
W niedzielę wieczorem obciążone lodem i śniegiem duże drzewo runęło na ogrodzenie basenu Brynów. Nikomu nic się nie stało. Dyrektor miejskich basenów zapowiada, że zwróci się do właścicieli sąsiednich działek o wycięcie drzew, które są pochylone nad ogrodzeniem obiektu w Brynowie.

W niedzielę po godz. 18 wysokie drzewo, rosnące tuż za ogrodzeniem basenu przy ul. Kościuszki, zostało wyrwane z korzeniami i runęło na teren pływalni. Zniszczone zostały cztery przęsła ogrodzenia. Na miejsce została wezwana straż pożarna.

Jak mówi Tomasz Spyrka, dyrektor miejskich basenów, drzewo było suche i obumarłe, ale to najprawdopodobniej śnieg i lód spowodowały, że się przewróciło. – Tuż przy naszym ogrodzeniu, nie tylko zresztą w Brynowie, ale również w Burowcu, rosną drzewa, które są mniej lub bardziej pochylone w kierunku naszego terenu. Dlatego będziemy wnioskować o wycinkę tych drzew, które stanowią realne zagrożenie. Obecnie baseny działają w bardzo ograniczonym zakresie, ale prędzej czy później otworzymy się w pełni, a wtedy na terenie basenu codziennie będą przebywać setki osób. Nie możemy ryzykować ich zdrowia. Musimy też chronić nasze mienie – mówi Szpyrka.

Drzewa przy basenie Brynów rosną w większości na terenie AWF Katowice, która na sąsiedniej działce planuje budowę stadionu i hali.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*