Reklama

Drugi etap budowy MDK Witosa to park. Miasto wybrało wykonawcę

Redakcja
Budynek nowego miejskiego domu kultury na os. Witosa jest na ukończeniu, a niebawem rozpocznie się zagospodarowanie przestrzeni dookoła. Powstanie tu nowy park. Wykonawca został właśnie wybrany.

Jeszcze w wakacje zakończą się prace budowlane na os. Witosa w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego. Powstaje tam nowa instytucja kultury. W środku ma być wielofunkcyjna sala na 200 miejsc siedzących. Znajdzie się tam scena z pianinem, zaplecze techniczne i reżyserka. Dzięki temu będzie można organizować zarówno amatorskie, jak i profesjonalne występy i koncerty. W pozostałych pomieszczeniach będą mogły się odbywać zajęcia taneczno-ruchowe, zajęcia plastyczne, lekcje gry na instrumentach czy warsztaty. W budynku znajdzie się także sala spotkań dla klubu seniora. Hol ma pełnić funkcje wystawiennicze. Dzięki systemowi podświetlenia i podwieszania możliwe będzie organizowanie w nim wystaw. Z kolei w strefie wejściowej przygotowana zostanie przestrzeń na usługi, na przykład kawiarnię.  Na zewnątrz powstanie zadaszona scena. Na wyposażeniu obiektu znajdzie się także dmuchany ekran z projektorem do organizowania wydarzeń plenerowych.

Zgodnie z zapowiedziami, prace budowlane miały zakończyć się w czerwcu tego roku. Wiadomo już, że budynek z zagospodarowaniem najbliższego otoczenia ma być gotowy w sierpniu i dopiero wtedy ruszą odbiory techniczne. Jednak wszystko wskazuje na to, że jeszcze w ich trakcie zacznie się II etap inwestycji, który będzie polegał na utworzeniu parku w sąsiedztwie MDK. Wykonawca wybrany w postępowaniu przetargowym to firma Bako Sport G. Baran, R. Koziołek Sp. j. Ta sama, która zrealizowała plażę i strefę rekreacyjną przy stawie Morawa.

W ciągu 4 miesięcy od dnia podpisania umowy wykonawca ma wybudować park o powierzchni około 17 tys. m kw. Znajdą się tam m.in. ogrody społeczne, leśny plac zabaw, punkt odpoczynku dla rowerzystów. Zakres prac obejmuje także budowę alejek spacerowych, drewnianej kładki, siłowni zewnętrznej, montaż stojaków rowerowych, ławek, pergoli i półpodziemnych koszy na śmieci. Łącznie ma tu zostać nasadzonych 54 drzew i 572 krzewów. W park wkomponowany zostanie ogród deszczowy i sucha rzeka, które będą wypełniać się wodą podczas deszczu. Zamówienie obejmuje także oświetlenie i monitoring oraz budowę 10 dodatkowych miejsc parkingowych. Wcześniej przy domu kultury powstanie już parking z 22 miejscami.

Firma Bako Sport złożyła najtańszą ofertę w przetargu, w którym wzięło udział 5 wykonawców. Park ma kosztować prawie 1,8 mln zł brutto. To oznacza, że na budowę MDK Witosa wraz z parkiem miasto przeznaczy ponad 24 mln zł.


Tagi:

Komentarze

  1. kukura 12 lipca, 2024 at 4:02 pm - Reply

    nie nazywajmy skwerków parkami.

Dodaj komentarz

*
*