Reklama

Drożeją bilety do zoo. Powodem są coraz wyższe koszty utrzymania

Łukasz Kądziołka
Podwyżka cen biletów wstępu do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego. To pierwsza zmiana od kilku lat. Powodem są coraz wyższe koszty utrzymania.

Dotychczasowy cennik biletów wstępu do śląskiego zoo obowiązuje od 2017 roku. „Czas na zmiany. Wiemy, że nie każdemu się one spodobają” – pisze na swoim Facebooku Śląski Ogród Zoologiczny. Po 5 latach instytucja decyduje się na podwyżkę cen. Od 1 maja podrożeją bilety wstępu do zoo. Bilet normalny będzie kosztował 26 zł (przed zmianą 20 zł), bilet ulgowy – 13 zł (przed zmianą 10 zł), a za bilet rodzinny (dla dwójki dorosłych i dwójki dzieci powyżej 3, roku życia ) zamiast 50 zł trzeba będzie zapłacić 65 zł.

W ostatnim czasie koszty utrzymania ogrodu znacznie wzrosły. Rosnące ceny żywności, energii i pozostałych mediów nie ominęły zoo. Stąd podwyżka cen była nieunikniona. Wszyscy chcemy, aby nasze zoo się rozwijało. To również pociąga za sobą konsekwencje finansowe – informuje Daria Kroczek specjalista ds. marketingu i kontaktu z mediami w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym i dodaje, że bilety wstępu będą tu nadal najtańsze w porównaniu do innych zoo w Polsce.

W nowym cenniku, oprócz zmian cen, zmianie uległy okresy ich obowiązywania. Bilety „posezonowe” w niższych cenach obowiązywać będą od listopada do końca lutego (dotychczas było to do końca marca). Bilety zakupione i niewykorzystane do 30 kwietnia tracą od 1 maja ważność. Ich wykorzystanie będzie możliwe jedynie za dopłatą różnicy cen. Pełny cennik jest dostępny TUTAJ.


Tagi:

Komentarze

  1. Taki tam 30 kwietnia, 2022 at 11:20 am - Reply

    Na szczęście z niebieskim paszportem za darmo.

Dodaj komentarz

*
*