Reklama

Droga rowerowa na os. Witosa doczeka się kontynuacji

Droga rowerowa donikąd na os. Witosa spotkała się w zeszłym roku z falą krytyki.

Ł. K.
Droga rowerowa, która została okrzyknięta budowlanym absurdem, doczeka się kontynuacji. Budowa krótkiego odcinka połączy nową infrastrukturę z istniejącą. Niewielki fragment ma kosztować ponad 150 tys. zł i powinien być gotowy najpóźniej latem.

Wiele osób śmiało się z tej drogi rowerowej. Teraz niedokończony fragment zostanie uzupełniony. Chodzi o drogę łączącą ulice Sławka i Rataja. Będzie przebiegała przez wąwóz – pozostałość kolei piaskowej na os. Witosa. To droga, która powstała przy okazji budowy os. Różanego. Na razie jest zakończona barierką i prowadzi donikąd.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wszyscy śmieją się z barierek na os. Witosa. Czy słusznie?

Wkrótce rowerzyści będą w końcu mogli z niej korzystać. Miasto ogłosiło przetarg na wykonawcę krótkiego, brakującego fragmentu. Dzięki wybudowaniu tego odcinka, drogą będzie można przejechać z ul. Witosa, przez ul. Sławka, do ul. Rataja. Dalej rowerzyści mogą skręcić w lewo i kontynuować jazdę w kierunku ul. Bocheńskiego, istniejącą drogą rowerową. Na ten krótki fragment miasto wyda ok. 154,5 tys. zł netto. Teraz trwa przetarg na wykonanie odcinka. Chętne firmy mają czas do 4 kwietnia na składanie swoich ofert. Po wygranej wykonawca będzie miał około 2 miesiące na wybudowanie drogi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kilkaset nowych mieszkań powstanie na os. Witosa


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*