Reklama

Droga Krzyżowa przejdzie ulicami Katowic. Wierni wyruszą sprzed pomnika przy „Wujku”

Redakcja

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronwirusa, w piątek 8 kwietnia po raz kolejny ulicami Katowic przejdzie Droga Krzyżowa. Wierni wyruszą sprzed pomnika przy kopalni „Wujek” i dojdą do katedry Chrystusa Króla. Początek o godz. 19.

Po rozpoczęciu nabożeństwa obok kopalni, wierni przejdą ulicami: Pola, Mikołowską, Kopernika, przez Plac Miarki, Jagiellońską, Sienkiewicza, Ligonia, Plebiscytową i Powstańców. Modlitwa zakończy się w katedrze, w której do godz. 22.00 w konfesjonałach będą dyżurować księża. Wierni proszeni są o zabranie ze sobą świec i zniczy, które zostaną złożone pod pomnikiem św. Jana Pawła II na placu katedralnym.

Podczas tegorocznej Drogi Krzyżowej będziemy chcieli modlić się w sposób szczególny w intencji pokoju w Ukrainie, prosząc o nawrócenie serc dla wojennych oprawców. W naszych modlitwach będziemy też pamiętać o tych wszystkich, którzy uciekli przed dramatem wojny i znaleźli schronienie u rodzin i w domach naszego regionu – mówi ks. Tomasz Wojtal, rzecznik archidiecezji katowickiej.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*