Reklama

Droga krzyżowa przejdzie dzisiaj ulicami Katowic

Źródło: www.archidiecezjakatowicka.pl, fot. ks. S. Kreczmański.

Redakcja
Droga krzyżowa wyruszy sprzed krzyża przy kopalni „Wujek” i zakończy się w Archikatedrze Chrystusa Króla. Uczestnicy będą przepraszać Boga za zniszczone symbole w Panewnikach i Koszutce. W trakcie pochodu kierowcy mogą spotkać się z utrudnieniami.

Dzisiaj odbędzie się coroczna droga krzyżowa ulicami miasta. Metropolita katowicki abp Wiktor Skworc zachęca do udziału mieszkańców. „Niedawno zniszczono w naszym mieście sakralne figury przy parafii Ojców Franciszkanów w Panewnikach, a także krzyż przy kościele Ojców Oblatów na Koszutce. Widok zniszczeń wywołuje smutek i żal. Idąc drogą krzyżową, chcemy manifestować wiarę w Ukrzyżowanego i nasze przywiązanie do krzyża. Chcemy wpatrywać się w krzyż i przepraszać za lekceważenie cierpiącego Pana i niszczenie tak drogich nam symboli. Chcemy wołać: Święty Boże, Święty Mocny – zmiłuj się nad nami” – napisał w zaproszeniu na nabożeństwo abp Skworc.

Droga krzyżowa rozpocznie się przy kopalni „Wujek”. O godz. 19.00 uczestnicy wyruszą sprzed krzyża, a następnie przejdą ulicami Wincentego Pola i Mikołowską. Następnie przed kościół św. Piotra i Pawła i ulicą Kopernika do pl. Karola Miarki. Ostatni odcinek pochodu to ulice Jagiellońska, Sienkiewicza i Powstańców. Zakończenie drogi krzyżowej przewidziane jest na godzinę 21.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla. W trakcie nabożeństwa mogą występować utrudnienia w ruchu na trasie drogi krzyżowej.


Tagi:

Komentarze

  1. Mariusz z podlesia 12 kwietnia, 2019 at 11:50 am - Reply

    Niech sobie łażą gdzie indziej a nie blokują miasto w piątek !!! Po dolinie, po chorzowskim po podlesiu !!!!!!

Dodaj komentarz

*
*