Reklama

Dom Kilara zmieni się w Centrum Edukacji Muzycznej, ale na razie oferty są za drogie

Redakcja
Możliwe, że miasto będzie musiało wydać na Centrum Edukacji Muzycznej więcej niż zakładano. W przetargu wpłynęły 8 ofert. Jednak wszystkie przekraczają kwotę, jaką miasto chciało przeznaczyć na ten cel.

Plan zakłada przebudowę i rozbudowę budynku położonego przy ul. Kościuszki 165. W tej wilii mieszkał i komponował Wojciech Kilar. Miasto kupiło nieruchomość w 2018 roku za niespełna 800 tys. zł.
W jednej części Centrum Edukacji Muzycznej zwiedzający będą mogli zapoznać się z życiem i twórczością Kilara, a w drugiej znajdzie się interaktywna wystawa poświęcona muzyce. Willa ma zachować swój pierwotny charakter. Tam powstanie ekspozycja dotycząca kompozytora. W budynku pozostawione zostaną należące do niego przedmioty – fortepian, rękopisy, książki czy meble. Zwiedzanie ma rozpoczynać się od seansu filmowego w salonie, a następnie goście będą przechodzić do gabinetu Wojciecha Kilara oraz innych pokojów jego domu. W dobudowanej części obiektu zlokalizowana ma być ekspozycja edukacyjna poświęcona muzyce. Oprócz wystawy stałej obiekt ma umożliwiać także organizowanie różnego rodzaju wydarzeń muzycznych, jak recitale, warsztaty czy minifestiwale. Służyć temu ma między innymi wytłumiona akustycznie sala wraz ze sceną.

Przetarg na wykonanie Centrum Edukacji Muzycznej w domu Kilara został ogłoszony pod koniec ubiegłego roku. Natomiast pod koniec stycznia otwarto oferty. Zainteresowanych jest 8 firm. Zaproponowały one kwoty od 10,4 mln zł brutto do 14,4 mln zł brutto. Wszystkie oferty przekroczyły zakładany budżet, ponieważ miasto na inwestycję chce przeznaczyć ok. 8,8 mln zł brutto. To oznacza, że przetarg może zostać unieważniony i wtedy miasto ogłosi kolejny. Możliwe, że zapadnie jednak decyzja o zwiększeniu kwoty na utworzenie Centrum Edukacji Muzycznej.

Wyłoniony wykonawca będzie miał 15 miesięcy od momentu podpisania umowy na wykonanie robót budowlanych.


Tagi:

Komentarze

  1. Grucha 7 lutego, 2023 at 6:41 pm - Reply

    10 baniek na domek, gdzie gościć będą biedne dzieci ze spędów szkolnych. Grubo

Dodaj komentarz

*
*