Reklama

Dodatkowa praca w ZTM. Jeszcze można zgłaszać się do liczenia pasażerów

Redakcja
Praca dorywcza w ZTM. Organizator transportu poszukuje chętnych, którzy będą pracowali przy akcji liczenia pasażerów. Żeby wziąć w niej udział, trzeba wykupić sobie bilet na przejazd i być schludnie ubranym.

Tydzień temu Zarząd Transportu Metropolitalnego ogłosił nabór dla do badania napełnienia autobusów, tramwajów i trolejbusów. Co czwarty pojazd jest wyposażony w automatyczne bramki liczące. Głównym celem akcji jest zweryfikowanie napełnienia w przypadku tych, które tych bramek nie posiadają. Choć ZTM nie wyklucza zliczania pasażerów również w pojazdach z bramkami. Jak tłumaczy Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM, badanie pozwoli w jeszcze większym stopniu zoptymalizować rozkłady jazdy.

Poszukiwane są osoby, które przez ok. 100 godzin, z możliwością zwiększenia do 130, dokładnie policzą osoby wsiadające i wysiadające z pojazdów komunikacji miejskiej. Zgłaszać mogą się firmy i osoby prywatne. Aby zgłosić swoją kandydaturę, trzeba uzupełnić formularz ofertowy (przede wszystkim zaproponować stawkę za godzinę) i dostarczyć go do Zarządu Transportu Metropolitalnego. Podczas wykonywania pomiarów, trzeba wykupić sobie bilet na przejazd. Jak zaznacza ZTM, kandydaci mogą doliczyć koszt biletu do zaproponowanej stawki.
Liczenie pasażerów odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem, we wtorki, środy, czwartki oraz soboty i niedziele na obszarze, gdzie komunikację miejską organizuje ZTM. Pomiary polegać będą na zliczaniu pasażerów wsiadających i wysiadających na poszczególnych przystankach oraz osób pozostających w pojeździe po odjeździe z przystanku. ZTM wymaga, żeby osoby badające napełnienie autobusów i tramwajów miały schludny i estetyczny ubiór. Nie dopuszcza się odzienia wierzchniego w jaskrawych kolorach, z sugestywnymi napisami, przypominającego ubiór militarny, w zbyt dużych rozmiarach, spodni z dziurami itp. oraz zawierających emblematy klubów sportowych, treści sugestywne, wulgarne, manifestujące przekonania, poglądy, przynależność do subkultur, grup społecznych itp.

Zgłoszenia przyjmowane są jeszcze tylko przez jeden dzień – do 24 września 2021, do godz. 10.00. Formularz dostępny jest TUTAJ. Akcja liczenia pasażerów rozpocznie się 2 października.


Tagi:

Komentarze

  1. P Śl 25 września, 2021 at 12:46 am - Reply

    Jeszcze trzeba sobie dojechać i wrócić we własnym zakresie, nie wiadomo gdzie, w środku nocy 🙂

Dodaj komentarz

*
*