Reklama

Dobra obsługa informatyczna w czasach inflacji – jak obniżyć koszty zachowując jakość?

Inflacja w ostatnich miesiącach dotknęła nie tylko konsumentów, ale również i właścicieli firm. Wcześniejsze lockdowny połączone z późniejszą inflacją sprawiły, że rynek pracy znacznie na tym stracił. Wiele przedsiębiorstw liczy na to, że obsługa informatyczna będzie na najwyższym poziomie, aczkolwiek nie zawsze tak jest. Postanowiliśmy jako kontrę dla tego rozwiązania, przedstawić opcję, która jest ciekawym rozwiązaniem, a konkretnie outsourcing IT. Dlaczego się na niego decydować? Po lekturze tego tekstu wszystko będzie dla was jasne.
Outsourcing to świetna oraz tańsza forma wydawania pieniędzy

Jedną z najważniejszym zalet dla przedsiębiorców powinno być to, że outsourcing IT to tańsze rozwiązanie niż posiadanie własnej załogi pracowników, których nie zawsze jesteśmy w stanie skontrolować. Naturalnym jest, że przedsiębiorca niekoniecznie musi znać środowisko obsługi informatycznej, więc jest to na głowie zatrudnionych pracowników. Tutaj wypada się na chwilę zatrzymać przy ich kompetencjach, ponieważ jest to niesamowicie ważne. Może się zdarzyć, że będą to pracownicy, którzy pobierają wysokie pensje, a efekty ich pracy nie są współmierne do tego, jaki wkład wnoszą.

Z outsourcingiem jest trochę inaczej, ponieważ jest to rozwiązanie, które jest po prostu skuteczniejsze. O wiele prościej jest zrobić dobry research na temat takiej firmy oferującej usługi niż znaleźć dobrych pracowników. Nie dość, że są to koszty ich utrzymania, to też trzeba przeprowadzić odpowiednią rekrutację. Nie można zapomnieć o tym, że taka usługa zapewnia realizowanie zadań przez całą dobę. Tradycyjnie jest tak, że jeżeli jeden pracownik jest chory, to idzie na zwolnienie lekarskie i powstaje luka. W przypadku outsourcingu nie ma czegoś takiego i zawsze w miejsce danego pracownika wskakuje drugi. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, które zapewnia ciągłość obsługi firmy i tym samym nie trzeba się martwić o to, że przedsiębiorstwo zahamuje.

Outsourcing to usługi informatyczne pod kontrolą

Wielu osobom może wydawać się, że outsourcing IT to naciąganie na pieniądze – jest to kompletnie nieprawda. Przemawia za tym wiele argumentów, a należy wspomnieć o tym, że są to pracownicy, którzy mają ogromne doświadczenie, ale cały czas kształcą się i korzystają z najnowocześniejszych technologii. Może mieć to zatem zbawienny wpływ na rozwój firmy. Z tego miejsca chcemy dodać, że warto ubezpieczyć się od utraty baz danych, bo w sieci jest wielu oszustów, którzy tylko czyhają na skradzenie danych.

Obecnie coraz więcej pracodawców stawia na otwieranie sklepów internetowych czy oferowanie swoich usług również poprzez media społecznościowe. Nie da się tego robić w pojedynkę bądź też wraz z pracownikami, którzy nie mają do tego narzędzi oraz umiejętności. Outsourcing w przypadku obsługi informatycznej pozwala rozwinąć biznes i sprawia, że firma rozwija się finansowo właśnie poprzez to, że pracownicy mają wiedzę w zakresie marketingu, sprzedaży i znają bardzo dobrze środowisko internetowe.

Outsourcing zapewnia też wsparcie w zakresie kształcenia pracowników, więc tutaj mamy nie tylko praktyczne działania, ale również rzeczywiste wsparcie, które pozwoli na otrzymanie indywidualnej porady, a więc mamy pewność, że nie zetkniemy się ze ścianą, ponieważ pracownik nie będzie potrafił odpowiedzieć na konkretne pytanie i problem.

Obsługa informatyczna Katowice – zainwestowanie w outsourcing to inwestycja w wykwalifikowanych ludzi

Jeżeli mamy wątpliwości, co do kompetencji danych pracowników, to nie powinniśmy ich mieć. Firmy zajmujące się obsługą informatyczną posiadają w swoich szeregach osoby, które swoje umiejętności mogą poświadczyć poprzez certyfikaty. Nie ma więc takiej sytuacji, że prowadzimy firmę i dopiero wysyłamy pracownika na szkolenie, który raz, że może się na nim nie odnaleźć, bo poziom prowadzonych zajęć jest różny, a dwa, że nie mamy pewności, że takie szkolenie mu coś da. Natomiast jeżeli pracownik X posiada taki certyfikat i jest zatrudniony w firmie świadczącej firmy outsourcingowe.

Pracodawca powinien być przekonany do outsourcingu właśnie tym czynnikiem, że nie będzie trzeba przejmować się rekrutacją, o czym już napomknęliśmy na początku. To czasochłonny proces, który również wymaga zatrudnienia odpowiedniego zespołu HR-owego, a ten również może zawieść. Chcąc osiągnąć sukcesy w swojej branży, warto postarać się o ten ruch, bo jest to opłacalne zarówno pod kątem optymalizacji wydatków, ale też przychodów, które w przyszłości zasilą budżet firmy. Decyzja o outsourcingu IT to zdecydowanie większa sprzedaż, większe zainteresowanie naszą firmą i też pewien wzrost renomy, pozwalający na zwiększenie reputacji jako partnera w biznesie.

Sam outsourcing zapewnia konkurencyjność dla małych firm, więc mamy nadzieję, że pójdą one właśnie tą drogą, a nie będą chciały na siłę szukać pracowników na wolnym rynku. Szczególnie na początku biznesu jest to ważne, gdy każdy z przedsiębiorców nie ma jeszcze takiego doświadczenia i robi wszystko, by jego koszty były jak najlepiej zoptymalizowane. Dlatego też decyzja o takiej usłudze jest zrównaniem się z podmiotami o wiele większym doświadczeniu.

Poznaj nasze usługi IT w Katowicach

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*