Reklama

Do kin wchodzi film o Salvadorze Dali. Mamy dla was bilety na “Daliland”

Redakcja
19 maja na ekrany polskich kin trafi „Daliland”. Film kanadyjskiej reżyserki Mary Harron to biograficzna opowieść o życiu i twórczości jednego z najbardziej ikonicznych artystów XX wieku – Salvadora Dalego. W głównej roli laureat Oscara Ben Kingsley.

Oparty na autentycznych wydarzeniach film obrazuje pasje, lęki oraz niepowtarzalną osobowość mistrza surrealizmu, którego najsłynniejsze obrazy – „Trwałość pamięci”, „Płonąca żyrafa” czy „Sen spowodowany lotem pszczoły” – weszły do kanonu światowej sztuki.

Opowiadający o pełnym pasji życiu “Daliland” pokazuje piętno, jakie liczący już wówczas 70 lat, artysta odcisnął na świecie nowojorskiej bohemy, wpływając na karierę takich gwiazd, jak legenda rocka Alice Copper, aktor i piosenkarz, odtwórca tytułowej roli musicalu „Jesus Christ Superstar” Jeff Fenholt czy pierwsza czarnoskóra supermodelka w historii Donyale Luna oraz modelka i piosenkarka Amanda Lear. Wszyscy oni byli towarzyszami jego ekscentrycznych imprez oraz świadkami namiętności i napięć pomiędzy malarzem, a j jego żoną, menadżerką i muzą – Galą Dali.

W postać Dalego wcielił się Ben Kingsley, który zapisał się w historii kina tytułową rolą w filmie „Gandhi” Richarda Attenborough. Na koncie ma także szereg innych kreacji, w których wcielał się w historyczne postacie, m.in. słynnego tropiciela hitlerowskich zbrodniarzy wojennych Simona Wiesenthala, jednego z największych producentów Hollywood – Jacka L. Warnera, twórcę nazistowskiego „ostatecznego rozwiązania” Adolfa Eichmanna czy wynalazcę i ojca filmowej fantastyki Georgesa Mélièsa.

W roli Gali Kingsleyowi partneruje trzykrotnie nominowana do Europejskiej Nagrody Filmowej, nagradzana na festiwalach w Cannes i Wenecji, niemiecka aktorka Barbara Sukova.

Polska premiera filmu “Daliland” odbędzie się 19 maja. Dla naszych czytelników mamy 20 biletów na ten film, które będzie można wykorzystać w dniach 19-25 maja w kinach Cinema City.

Żeby zdobyć bilety, trzeba na adres [email protected] przysłać odpowiedź na pytanie: Dlaczego chcę się wybrać na film “Daliland”? Autorów najciekawszych odpowiedzi wyróżnimy biletami do Cinema City. Na odpowiedzi czekamy do godz. 20 we wtorek 16 maja.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*