Reklama

Długa kolejka po banknot z Lechem Kaczyńskim. Już w sobotę zawiązał się komitet kolejkowy

G. Ż.
We wtorek rano przed katowickim oddziałem Narodowego Banku Polskiego ustawiła się długa kolejka chętnych do zakupu banknotu z podobizną Lecha Kaczyńskiego oraz monety z wizerunkiem byłego prezydenta. Dziś rozpoczęła się ich sprzedaż.

Banknot z Lechem Kaczyńskim NPB zaprezentował kilka dni temu. Można było oczekiwać, że będzie cieszył się dużym zainteresowaniem kolekcjonerów, ale nawet w NBP nie oczekiwali, że aż tak wielkim.

We wtorek od rana przed katowickim oddziałem NBP ustawiła się długa kolejka, która stała wzdłuż budynku, a potem zawijała się za ul. Warszawską. Jeszcze w sobotę zawiązał się komitet kolejkowy. Chodziło o to, żeby w dniu rozpoczęcia sprzedaży nie doszło do jakichś nieprzyjemnych sytuacji. Tak się jednak nie stało, bo we wtorek do NBP przyszły też osoby, które nic o liście kolejkowej nie wiedziały. Doszło do słownych przepychanek. Ostatecznie NBP zdecydował, że będzie wpuszczał na zmianę po jednej osobie z kolejki „spisanej” i tej spontanicznej. Każdy może kupić maksymalnie cztery banknoty. Przypomnijmy, banknot z Lechem Kaczyńskim ma nominał 20 zł, a kosztuje 100 zł. Ma zostać wydrukowany w nakładzie maksymalnie 80 000 egzemplarzy. Z kolei złota moneta z byłym prezydentem RP kosztuje 9500 zł.

O tym jak wygląda banknot, co się na nim znajduje i kto go zaprojektował, pisaliśmy TUTAJ.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*