Reklama

Dlaczego warto przeprowadzić badanie nasienia?

Coraz częściej bywa niestety tak, że pomimo, iż kobieta i mężczyzna chcą mieć dziecko – po prostu im się to nie udaje. Starają się przez wiele miesięcy i ciągle mają nadzieję, że coś się jeszcze zmieni – ale wynik testu w dalszym ciągu jest tylko i wyłącznie negatywny. To trudny okres w związku, bo jesteśmy sfrustrowani i nie wiemy, gdzie leży problem. To właśnie dlatego tak istotne jest to, aby po pewnym czasie zacząć szukać odpowiedzi. Nie możemy tego przeciągać w nieskończoność, bo jednak lepiej jest wiedzieć, co się z nami dzieje – niż ciągle łudzić się, iż sytuacja nagle się odmieni.

Przyczyn tego rodzaju problemów może być mnóstwo – czasami winny jest zwykły stres, przemęczenie czy tabletki antykoncepcyjne, które kobieta przyjmowała przez wiele, wiele lat. Takie sprawy można stosunkowo łatwo skorygować i w tym wypadku faktycznie możemy to po prostu przeczekać. Jeżeli jednak okaże się, że to raczej nie to – wtedy najczęściej na badanie wybiera się kobieta. Nie jest to jednak idealne podejście – powinno się jednocześnie udać także na badanie nasienia. Problem może leżeć przecież po obu stronach.

Najważniejsze są informacje 

Zbyt często w takich momentach cała odpowiedzialność za niepowodzenia zrzucana jest właśnie na panie – a to nie jest dobre, bo wcale nie musi być to ich wina. Niepłodność zdarza się tak samo często u kobiet, jak i u panów – a przeprowadzanie dużej ilości testów tylko po jednej stronie wydaje się być nierozsądne. Jeżeli jesteśmy w związku i wspólnie staramy się o dziecko, to także wspólnie wykonujemy takie testy. Badanie nasienia jest przecież bezbolesne i nie trwa długo – nie jest ono więc żadnym poświęceniem się ze strony mężczyzny. Warto też wiedzieć, że bardzo często męską niepłodność można leczyć i to z powodzeniem – ale trzeba wiedzieć dokładnie, co się dzieje. Po to właśnie wykonuje się badanie nasienia.

Jak odbywa się takie badanie?

Badanie nasienia polega na tym, iż mężczyzna oddaje do laboratorium próbkę swojej spermy – najczęściej jest ona uzyskiwana w drodze masturbacji. Pacjent dostaje do dyspozycji pokój, w którym ma pełną prywatność – ważne jest to, aby taka próbka znalazła się w laboratorium w czasie nie dłuższym niż 30 minut od jej uzyskania, więc raczej nie ma możliwości pobrania jej w swoim domu. Pamiętajmy o tym, że chodzi tutaj o ważną dla nas sprawę – a lekarze są profesjonalistami i nie musimy się niczego wstydzić lub obawiać. Badanie nasienia przeprowadza się obecnie bardzo często, bo niestety problemy z płodnością stały się powszechne. W Katowicach polecamy klinikę leczenia niepłodności Zięba Clinic.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*