Reklama

DK 86 stoi. Jest kolizja, ale to nie jedyny powód

Redakcja
DK 86 z Katowic do Sosnowca to kolejna droga, którą w poniedziałek przed południem jeździ się zdecydowanie trudniej niż zwykle. Właśnie doszło do kolizji na wysokości cmentarza komunalnego przy ul. Murckowskiej. W związku z tym, że uczestnicy czekają na przyjazd policji, utrudnienia mogą potrwać dosyć długo.

Od rana DK 86 jest zakorkowana. Wszystko z powodu opadów śniegu i marznącego deszczu. Na dodatek na drogi wyjechały samochody bez zimowych opon. Zwłaszcza w przypadku ciężarówek to duży problem. Przy wjeździe do Katowic od strony Sosnowca (zjazd od ul. Piłsudskiego) tir zakopał się w śniegu. Obok niego próbował przejechać autobus komunikacji miejskiej, ale nie dał rady. Wjazd na S 86 (tak nazywa się droga w tym miejscu) został zablokowany, a kierowcy powinni skorzystać np. z wjazdu od ul. Grota-Roweckiego. Jeśli oczywiście chcą się „pchać” na tę drogę, co przy dzisiejszych warunkach nie jest najlepszym pomysłem.

W drugą stronę też jest problem. Po godz. 11 doszło do kolizji na wysokości cmentarza komunalnego przy ul. Murckowskiej. M.in. to powoduje, że jazda w kierunku Sosnowca jest utrudniona. Problemem są też letnie opony, na których niektórzy kierowcy wyjechali na drogę.

Sytuacja jest dynamiczna, ale około godz. 11:30 DK 86 na odcinku od Katowic do Sosnowca praktycznie stała.


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*