Reklama

Dieta pudełkowa – czym kierować się przy wyborze cateringu?

Catering dietetyczny to popularne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na gotowanie, a chcą utrzymać szczupłą sylwetkę. W Polsce działa wiele firm trudniących się tą branżą, więc każdy, kto jest zainteresowany, ma w czym wybierać. Jednak zachodzi pytanie: który z fit cateringów jest wart zainteresowania? Poniżej znajdziesz kilka kwestii, na które należy zwrócić uwagę.

Catering dietetyczny o odpowiedniej kaloryczności

W zbilansowanej diecie bardzo istotne znaczenie ma nie tylko liczba posiłków, ale również ich kaloryczność. Każdy organizm ma określone zapotrzebowanie, którego przekroczenie powoduje tycie. Właśnie dlatego niektóre osoby mają taki problem ze zrzuceniem wagi – mimo spożywania pozornie zdrowych posiłków, jedzą ich po prostu za dużo. Każda dieta (również dieta pudełkowa) polega na wprowadzeniu deficytu kalorycznego. Ale w przypadku, gdy jest on za duży, organizm może ,,zbuntować się” i zaraz po zakończeniu diety zacząć magazynować spożywane kalorie. Potocznie nazywamy to efektem jojo. Aby tego uniknąć, catering dietetyczny musi zapewnić nam optymalną ilość kalorii. Jak określić swoje zapotrzebowanie? Można je z łatwością policzyć na dowolnym kalkulatorze kalorii dostępnym w internecie. Tego typu narzędzia biorą pod uwagę czynniki takie jak wzrost, aktualna waga, wiek i poziom aktywności. Jeszcze lepiej skorzystać z porady dietetyka, który poleci konkretny catering dietetyczny.

Różnorodne menu diety pudełkowej

Kolejną kwestią, na którą trzeba zwrócić uwagę przy wyborze diety pudełkowej, jest menu. To logiczne, że jedzenie codziennie tego samego może się znudzić. By tego uniknąć, warto wybrać fit catering, który oferuje zróżnicowany jadłospis. Co ciekawe, wcale nie muszą być to same sałatki i warzywa. Wiele cateringów dietetycznych proponuje wyszukane desery, ciasta, a nawet zdrowsze zamienniki fast foodów. W zbilansowanej diecie będą gościć zarówno burgery, jak i dania fit. Najważniejsza jest tak naprawdę równowaga. Warto więc zdecydować się na fit catering, który nam ją zapewni. Tylko gdzie można go znaleźć?

Zdrowe i zbilansowane posiłki w diecie pudełkowej

Zdrowe i zbilansowane posiłki w diecie pudełkowej wydają się czymś oczywistym. Jednak, jak się okazuje w praktyce, nie zawsze tak jest. Czasem w cateringu goszczą tylko wysoko przetworzone dania lub produkty ubogie w witaminy i substancje odżywcze. Z tego względu, mimo stosowania diety, waga może stać w miejscu. Należy więc koniecznie zwrócić uwagę na opinie innych osób korzystających z oferty danej diety pudełkowej. Dobry catering, taki jak ten https://bedietcatering.pl/katowice/, będzie odznaczał się pozytywnymi recenzjami oraz sporą różnorodnością. Świetnie, jeśli jego twórcą jest dietetyk lub ktoś, kto zna się na zdrowym odżywianiu, a jego skuteczność potwierdzają efekty podopiecznych. To wszystko sprawi, że dieta pudełkowa okaże się efektywna i przyniesie korzyści dla organizmu. Dzięki takiemu cateringowi nie tylko uda się nam osiągnąć wymarzoną figurę, ale przede wszystkim utrzymać ją jak najdłużej.

Artykuł sponsorowany


Tagi:

Dodaj komentarz

*
*