Reklama

„Dewiacja w szkołach” oburzyła przechodniów w Katowicach. To odpowiedź na Tęczowy Piątek

Łukasz Kądziołka
„Homoseksualizm szkodzi zdrowiu” i „pedofilia wiąże się z homoseksualizmem”. Takie dwa hasła pojawiły się dzisiaj w centrum Katowic podczas pikiety, która była reakcją na Tęczowy Piątek. Demonstracja wywołała też skrajne reakcje u przechodniów.

Jeden baner wywołał gorącą dyskusję w centrum Katowic. Ludzie zatrzymywali się, czytali, a niektórzy głośno manifestowali swój sprzeciw. Takie reakcje można było obserwować dzisiaj na ul. Stawowej. Podczas pikiety zorganizowanej przez Fundację Życie i Rodzina emocji było bardzo wiele. Choć akcja pod nazwą „Stop dewiacji w szkołach” była zarejestrowana, to znacznie więcej niż uczestników zebrało się osób postronnych. To była odpowiedź na czwartą edycję Tęczowego Piątku w szkołach w całej Polsce. – Wpajany jest im homoseksualizm jako alternatywa dla związków heteroseksualnych, która może być traktowana na równi z nimi i nie jest wcale niczym złym. My jesteśmy tutaj dzisiaj, jako Fundacja Życie i Rodzina, żeby pokazywać prawdę o homoseksualizmie – tłumaczył Grzegorz Frejno z Fundacji Życie i Rodzina. Jak mówią uczestnicy pikiety i napisy na plakatach, ta prawda to pedofilia, większa przestępczość czy większy współczynnik chorób wenerycznych.

Banery i hasła pikietujących wywołały skrajne reakcje. – Kłamstwo! – krzyczeli niektórzy przechodnie. Inni wchodzili w polemikę i próbowali przekonać, że to zwykła dyskryminacja. Były też osoby, które nie zgadzały się z hasłami, ale z drugiej strony nie popierają tęczowych marszów. – Jestem przeciwny homoseksualnym demonstracjom do półnaga i prowokacyjnym pocałunkom. Po co to? Chodzi o to, żeby się nie afirmować – mówi Eugeniusz, mieszkaniec Chorzowa.

Takie pikiety odbyły się też dzisiaj w kilku innych miastach. Liczba szkół, które uczestniczyły w Tęczowym Piątku jest trudna do oszacowania, bo po raz pierwszy organizator szkolnych akcji, Kampania Przeciwko Homofobii, nie prowadziła listy zgłoszeń. Wiadomo, że w około 200 szkołach akcja odbyła się oficjalnie. Jak można przeczytać na stronie KPH, jej „celem jest okazanie wsparcia nękanej na co dzień młodzieży LGBT, czyli lesbijkom, gejom, osobom biseksualnym i transpłciowym. Tego dnia na szkolnych korytarzach wiszą tęczowe flagi, w radiowęźle słychać piosenki Queen i Years & Years, a na lekcjach wychowawczych poruszane są tematy otwartości i akceptacji„.


Tagi:

Komentarze

  1. Andrzej 2 listopada, 2019 at 7:00 am - Reply

    Lawki próchnieją na skwerach nie malowane, kopuła nad Rondem brudna tym raczej niech się ludzie zainteresują a nie cudzymi poglądami, każdy ma prawo do wolności i równości.

Dodaj komentarz

*
*